Ako vybrať hotel pre pohodovú dovolenku s deťmi?

PR 0

Baby friendly hotel … znie to ako značka. Používa sa však skôr ako žargón, ako slovné spojenie, ktoré má naznačiť niečo, čo hľadáme.

No ťažko by ste na Slovensku hľadali hotel, kde by mu akákoľvek v Európe rešpektovaná značka zaručovala kvalitu hotela vhodného pre rodinu. 

V Európe sa za takúto považuje značka „KinderHotels“.  Ubytovacie zariadenia sú ohodnotené „smajlíkmi“ v počte od 3 do 5 smajlíkov.

Na Slovensku ešte nemáme „značku“, ale služby áno

To, že na Slovensku ešte neexistuje referenčný „brand“, ktorý nám zaručí úroveň ubytovania a služieb ešte neznamená, že výborné hotely pre rodiny neexistujú.

Ako si teda vybrať ten pre nás „Family friendly“? Aké si klásť otázky? Čo hľadať? 

Ujasnime si, čo hľadáme

Každý z nás má iné potreby, iné očakávania. Niekto uprednostní pokojné prostredie horského hotela, najmä keď bude poskytovať kvalitné služby a nejaký program pre deti. Nech je tam príjemne a nech sa o nás postarajú. 

Iný zase vyhľadáva podmienky na športovanie. V okolí, ale aj v hoteli samotnom – pretože chce stráviť aktívnu dovolenku.

Neriaďte sa len počtom „bežných hotelových“ hviezdičiek – možno by vôbec nevystihovali kvalitu služieb, ktoré potrebujete práve vy. 

Ako pocestujeme? 

Pokiaľ chystáte rodinný „výsadok“ s malými deťmi,  zrejme sa vám rôznych pomôcok a nevyhnutných vecí nazbiera pekná hromádka. Veď domáci komfort je dôležitý: Redukcia na wécko? Nočník? Fén? Prebaľovacia podložka? Varná kanvica? Ako ohrejem výživu? Čo bude drobec jesť? 

Mnohé z týchto „pakšametlov“ môžete nechať doma, ak si vyberiete správny hotel. 

Pýtajme sa

Ako zvládneme hygienu: 

Poskytujú v hoteli aj  také drobnosti, ako je napr. stupienok k umývadlu, redukcia na WC, nočník, podložka na prebaľovanie, či prebaľovací pultík, prípadne fén? 

Ako vyriešime stravu:

Ako je to v hoteli s detskou stravou? Mnohé reštaurácie síce uvádzajú „detské menu“, ale často sa za ním skrývajú len vyprážané krokety v tvare dinosaura s hranolčekmi.  Pýtajte sa, či  vám naozaj pripravia nejaké jedlo vhodné i pre vaše dieťatko. 

Otázka, či majú zariadenie na ohrev detskej stravy k dispozícii na izbách, alebo aspoň v 24 hodín prístupnej kuchynke na chodbe, je tiež na mieste. 

Aby bola pohoda:

Taká dovolenka si zaslúži aj pokojnú večeru vo dvojici. V tom by nám mohol pomôcť detský kútik, prípadne animátor, ktorý by nás na romantickú hodinku rodičovsky odbremenil. Spoločná sauna či masáž, to tiež znie dobre. 

Dobrý animátor môže byť tak soľou celej dovolenky. 

Poskytuje hotel animácie pre deti? Babysiting?  

A ako vyzerá detský kútik? Je to naozaj len detský kútik v rohu jedálne alebo je to dostatočne veľký priestor na hranie, vybavený aj na tvorivé činnosti detí? 

Čo sa  v hoteli dá robiť? V prípade nepriaznivého počasia, či zlých snehových podmienok, dôležitá otázka. Bazén, posilňovňa, masáže – aj pre deti, stolný tenis, klubovňa so spoločenskými hrami, stolovým futbalom … majte aj plán B.

Lyžiarska škola:

Ak idete na dovolenku v zime a radi by ste postavili na lyže aj deti, pýtajte sa na lyžiarskych  inštruktorov. Ako rodič som vždy ocenila, keď sme mohli decká zveriť do rúk mladých, motivujúcich ľudí, ktorých deti akceptujú a rešpektujú na svahu často viac, ako vlastných rodičov. Bez debaty, je to tak. 

Dôležití sú ľudia

Je „family friendly“ aj personál? Neznervóznia ho okyckané obrusy po každom jedle, lebo malí stravníci sa snažia kŕmiť sami, či väčší hluk pri jedle, lebo máloktoré dieťa sedí na zadku ako päť peňazí …

Je to ten váš hotel? Tak lustrujeme!

Dôležitá súčasť výberu hotela je aj „lustrovanie“, teda hľadanie referencií od ľudí, ktorí v danom hoteli už boli – i keď tieto hodnotenia môžu byť niekedy subjektívne skresľujúce. Preto je dôležité vypátrať viac zdrojov. 

Vyberte si ten svoj na slovakia.travel/uzitocne-informacie/ubytovanie.

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár