Vianoce v hoteli? Pre slovenské rodiny to už nie je rarita

pr 2

Bratislava, 2. decembra 2015 – Vianoce v hoteli síce na Slovensku zatiaľ nie sú bežným javom, no až 95 % z tých, ktorí tento spôsob trávenia sviatkov už vyskúšali, si ho chce zopakovať znova. Navyše, až 76,4 % opýtaných možnosť prežiť Vianoce mimo domu v budúcnosti vôbec nevylučuje. Dôvodom je najmä potreba venovať svojim najbližším čo najviac z času, o ktorý nás zvyčajne ochudobňujú nákupy, upratovanie, varenie či pečenie. Tieto a ďalšie zaujímavé zistenia priniesol prieskum medzi 1176 respondentmi realizovaný na portáli rodinka.sk.

Foto:

Čas s rodinou si ceníme najviac

Slováci sú zvyknutí tráviť vianočné sviatky doma a do hotelových zariadení väčšinou vyrážajú až po 26. decembri, aby v nich oslávili príchod nového roka. Napriek tomu drvivá väčšina, až 95 % z tých, ktorí už Vianoce v hoteli prežili, by sa pre túto možnosť rozhodla znova. Takmer 60 % respondentov za hlavný benefit pobytu v hoteli počas sviatkov označilo možnosť naplno sa venovať rodine, ďalších 24,6 % by sa do hotela na Vianoce vybralo kvôli väčšiemu pohodliu. Dôvod „nemusím variť, piecť a upratovať“ bol v ankete druhou najčastejšou odpoveďou.

Ideálny hotel: v horách, s programom pre deti a wellness

Pri výbere vhodného zariadenia slovenské rodiny uprednostňujú hotely v horskom prostredí, takmer tretina opýtaných by zvolila baby-friendly zariadenie s programom a vybavením pre deti, ďalšia štvrtina chce stráviť sviatky v blízkosti lyžiarskeho svahu. Rodinnú pohodu si respondenti spájajú predovšetkým s možnosťami trávenia voľného času, ktoré doma nemajú – najviac preferujeme relax vo wellness centrách (39,7 %) a zimné športy (36,1 %).

Alternatíva pre páry, singles aj iné vierovyznania

Pobyt v hoteli poskytuje pohodlný variant prežitia sviatkov nielen pre rodiny, ale aj ľudí, ktorí už majú odrastené deti, žijú sami alebo Vianoce kvôli vierovyznaniu či z iných dôvodov neslávia. Jedným z hotelov, ktoré ponúkajú pobyty aj počas vianočných sviatkov, je hotel Salamandra v Štiavnických vrchoch. Jeho manažérka Katarína Pružinová potvrdzuje spomínané trendy: „Našu klientelu tvoria prevažne rodiny s deťmi, a tomu prispôsobujeme aj program. Šéfkuchár Ľubomír Herko pripravuje tradičnú kapustnicu aj oplátky, rodičia dávajú deťom darčeky pod stromček,“ vysvetľuje K. Pružinová a dodáva: „Záujem o vianočné pobyty je už teraz v porovnaní s minulým rokom vyšší. Samozrejme, obsadenosť nemôžeme porovnávať so silvestrovským týždňom; na druhej strane, na zjazdovke či vo wellness centre je podstatne pokojnejšie.“

Základné údaje o prieskume:

Prieskum bol realizovaný na portáli rodinka.sk v čase od 3. do 19. novembra 2015. Zapojilo sa doň 1172 respondentov, z toho 82,6 % žien a 17,4 % mužov. Väčšina, až 78,6 % opýtaných žije v domácnosti s deťmi.

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Zaujimal by ma prieskum kolko percent zamestnancov hotelov, ktori maju sami rodiny by neprivitalo keby Vianoce mohlo travit so SVOJIMI rodinami (bez hrozby straty miesta) a nie obsakovanim cudzich rodin, ktorym sa nechce prstom pohnut pri priprave Vianocnej atmosky a chcu uz aj tuto komplet len konzumovat.

  2. Vianoce v hoteli? Tento nápad sa mi vôbec nepáči ani nepozdáva. Som zástancom starej klasiky Vianoc v pohodlí domova a nie v hoteli. To by som si radšej niekde prenajala na mesiac byt http://www.topreality.sk/byty.html a ako tak navodila pocit domova..Avšak nikdy nešla do hotela. Neviem prečo, som asi prosto old school holka smile smile

Pridaj komentár