Leto v nádherných svetoch regiónu Auland-Carnuntum

webnoviny.sk 0

Prázdniny sú v plnom prúde a už tradične, ako každé leto, sa rodičia pokúšajú svoje ratolesti potešiť zaujímavým programom.

Región Auland Carnuntum,

ktorý sa nachádza len na skok od Bratislavy, ponúka jedinečné zážitky pre celú rodinu. Špeciálne zľavy až do 20% si návštevníci zo Slovenska môžu vychutnať počas všetkých slovenských
štátnych sviatkov – najbližšie už 29. augusta!

Deti radi zažívajú napínavé dobrodružstvá

a potrebujú byť v neustálom pohybe. Perfektný program pre nich je práve v letnom období hotovou výzvou pre všetkých rodičov. Dunajský región lužných lesov Auland-Carnuntum ponúka až tri možnosti atraktívnych rodinných výletov – prebádajte spolu barokový zámok Schloss Hof, archeologický park Carnuntum alebo Národný park Donau-Auen. A to len 30 kilometrov od Bratislavy!

Carnuntum – gladiátori v aréne

Aj túto sezónu rímski gladiátori predvedú svoje majstrovstvá v najväčšej bývalej rímskej metropole Rakúska- v archeologickom parku Carnuntum.

Ukážky súbojov v amfiteátri Bad-Deutsch-Altenburg zobrazia nielen dokonalú techniku boja, ale aj spôsob života antických gladiátorov celkom autenticky. Preneste sa do dávnej minulosti.

Ešte máte šancu 22.  a 23. augusta vždy o 14-tej alebo 16-tej hodine.

Zľavnené vstupy počas sviatkov

Nechajte sa uniesť viac ako 2000 ročnou históriou aj počas prehliadky zrekonštruovaného antického domu Villa Urbana, ako aj podľa pôvodnej stavby znovu postaveného domu obchodníka s látkami Lucia. Počas všetkých štátnych sviatkov, ktoré budú v letnej sezóne na Slovensku, môžu návštevníci – po predložení občianskeho preukazu či iného platného dokladu totožnosti – využiť zľavnené vstupy až do 20%!

Ďalšie informácie: https://www.carnuntum.co.at/www.carnuntum.co.at<//a>

Barokový zámok Schloss Hof

Bývalé vidiecke sídlo cisára dnes ponúka omnoho viac ako len pôsobivú kulisu pre sladké cestovanie v čase až do obdobia baroku. Schloss Hof predstavuje aj vďaka svojej rozmanitosti dokonalé miesto pre rodinný výlet. Zámok s pôvodným zariadením ako aj prekrásne terasové záhrady vyrazia dych najmä dospelým.

Deti si môžu vychutnať jazdu na koči po priestrannom nádvorí, no malá ZOO s domácimi zvieratami (ako napríklad kozy, kone či ťavy s atypickou bielou srsťou chované už aj v období baroku) ponúkne nezabudnuteľný zážitok nielen tým najmenším. Širokú škálu možností areálu barokového zámku si môžete s rodinou vychutnávať po celý deň.

Špeciálne pre slovenských návštevníkov sú počas slovenských štátnych sviatkov pripravené 10%-tné zľavy vstupeniek, prehliadka v slovenskom jazyku sa koná vždy o 15tej hodine. Ďalšie informácie: https://www.schlosshof.at/www.schlosshof.at<//a>

Neopakovateľný zážitok v Národnom parku Donau-Auen

Centrum Národného parku Donau-Auen, schlossORT, pozýva na ďalší zaujímavý rodinný výlet. Spoluúčasťou detí na multimediálnej výstave DonAUräume (dunajsko-lužné oblasti) môžu Vaše ratolesti formou hry spoznávať jedinečnosť ako aj históriu Národného parku.

Možnosť pozorovania pôvodných obyvateľov ako sú korytnačky európske, rôzne druhy hadov či žaby, ktorí sa nenápadne vynoria z húštiny, je naozaj napínavé.

 Srdcom zámockého ostrova je fascinujúca pozorovacia stanica pod vodou. Verne zobrazuje život v pravekom ramene Dunaja.

Počas slovenských štátnych sviatkov si návštevníci zo Slovenska navyše môžu uplatniť zľavu zo vstupného 20%! Prehliadky v slovenskom jazyku sa budú konať od 10:00 do 16:00, a to až šesťkrát za deň.
Ďalšie informácie: www.donauauen.at

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár