Detské prehliadky zámku Bojnice

Petra Gordíková 0

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice pripravilo pre najmenších návštevníkov zámku špeciálne upravené detské prehliadky expozície. Aj takouto formou sa múzeum snaží priblížiť sa detským návštevníkom a ponúknuť im prehliadku prispôsobenú ich veku a záujmom.

 

Hra na minulosť

Pod názvom „Hra na minulosť“ sa ukrýva prehliadka expozície určená predovšetkým detským návštevníkom, počas ktorej slúžka Betka za pomoci starých zabudnutých  kufrov pomáha deťom objavovať minulosť a spoznávať bývalých majiteľov zámku.

Betka slúžila v zámku dlhé roky. Dnes je jediným svedkom príbehov z minulosti. Informácie ale deti nezískavajú len od nej. Veď ani ona si predsa všetko nemôže pamätať. A tak niektoré informácie musia deti objaviť sami a následne pospájať do príbehov. Indície sú ukryté predovšetkým v kufríkoch bývalých majiteľov. Vďaka ich osobným veciam je možné sa o nich dozvedieť mnoho zaujímavého…

Detské prehliadky ponúka múzeum každý pracovný deň počas letných prázdnin vždy o 10:30h a 15:00h. V prípade záujmu je možné špeciálne detské prehliadky zorganizovať na objednávku aj v inom čase.

Viac informácii na www.bojnicecastle.skwww.snm.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár