Bratislavské kúpaliská a pláže sú už otvorené

MikSa 0

Otvorenie sezóny

Hoci sa nám momentálne zdá, že teplota vody v bazénoch je vyššia ako teplota vzduchu, Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislavy 9. júna 2009 zahájila tohtoročnú letnú sezónu na kúpaliskách:

1. Prírodné kúpalisko Zlaté piesky

2. Letné kúpalisko Tehelné pole

3. Letné kúpalisko Delfín

4. Letné kúpalisko Rosnička

5. Letné kúpalisko Lamač

6. Letné kúpalisko Rača

7. Letné kúpalisko Krasňany

Kúpaliská sa mali pôvodne otvárať posledný májový víkend, ale keďže teploty boli nižšie ako 25 stupňov, otvorenie by sa nevyplatilo. Ako uviedol pán Chynoranský zo StaRZ-u: „Či tu sú dvaja návštevníci alebo tisíc, treba zabezpečiť služby ako plavčíka, bufety a toalety.“

Novinky

Na Rosničke je novým lákadlom trojdráhová šmykľavka s dĺžkou 35 metrov. Ďalšími novinkami sú rekonštruované bazény na kúpaliskách v Knížkovej doline v Rači, kde pribudol aj detský bazén a v Krasňanoch, kde sa položila nová zámková dlažba. Obnovené bezbariérové kúpalisko Lamač otvára svoju druhú sezónu s troma bazénmi, prevádzkovou budovou, toaletami, detským ihriskom, ihriskom na plážový volejbal a pingpongové stoly.

Vstupné

Vstupné stojí od 2 eur do 2,70 eura, teda oproti minulému letu išlo mierne hore, len na Tehelnom poli zlacneli, pravdepodobne kvôli prestavbám na zimnom štadióne O. Nepelu, ktorý je v tesnej blízkosti z 2,32 eura na 2,20 eura. Zľavu si môžete uplatniť pri vstupe po 16.00. Deti do troch rokov majú vstup zdarma. Prírodné kúpalisko Zlaté piesky je prístupné celoročne a vstupné je 1,50 eura.

Cenník aj otváracie hodiny nájdete na www.starz.sk.

Dve pláže v Petržalke

Mestská pláž na Tyršovom nábreží (denne 9.00 – 22.00) odštartovala už svoju tretiu sezónu, novinkou je piesočná pláž Summer Club na Viedenskej ceste (www.summerclub.sk), ktorú tento rok otvorili v areáli Incheby. Obe budú otvorené do septembra.

Pláže ponúkajú dve ihriská na plážový volejbal a ihrisko na plážový futbal, detské ihriská, sprchy. Priestor dostanú aj športy ako plážová hádzaná, stolný tenis, minifutbal, ruské kolky a petang a bedminton. Pláž v Inchebe má aj bazén, tenisový kurt a trampolínu. Vstupné na pláž pri Inchebe sú dve eurá, deti do troch rokov majú vstup zdarma. Mestská pláž zadarmo. Mestská pláž bude mať celú plochu pokrytú wifi (bezdrôtovým pripojením na internet) a aktuálny stav na pláži bude snímať online webová kamera, takže myslite na to, ak sa tam budete prechádzať v plavkách a popíjať mojichto….

Každý utorok a štvrtok je v Summer Club-e (pozn.autora: trochu mi prekážajú tie anglicizmy, ktoré sa u nás rozmnožujú ako huby po daždi….prečo by to nemohol byť Letný klub?) ranné a večerné cvičenia s cvičiteľkou (European Muscle Power, European Tae-Bo a European Aerobic). Cvičení sa môžu zúčastniť aj mamičky s deťmi, nakoľko sa počas lekcie cvičenia o deti postará animátorka v detskom kútiku. Každú nedeľu bude v Summer Club-e Family day, teda deň špeciálne pre rodiny. Všetky deti, ktoré si v čase „HAPPY HOUR“ zakúpia detský nápoj dostanú k nemu zdarma croissant Chipicao a rodičia si vtedy ku káve môžu zahryznúť do croissantu 7DAYS. V areáli nájdete aj zmrzlinový stánok alebo Vás možno zaujme stánok s čerstvým ovocím a šťavami.

A kam si radi v lete chodíte zaplávať s deťmi vy?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 2,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár