Naša zimná dovolenka

Silvia 1
foto:autorka

Hurá, boli sme spolu celá rodinka lyžovať.

Bývali sme v chate v strede zjazdovej dráhy, večeriavali sme v chate vedľa nás.

Chatu sme si vybrali najmä preto, že sme mali dve izby a svoju kuchynku a tak raňajky sme si urobili vtedy, kedy sme chceli a aj čaj a podobne, čo považujem pri menších deťoch za veľkú výhodu.

V chate bol aj malý detský kútik, kde sa deti mohli zahrať, kým sme sa po večeri chceli porozprávať s ostatnými dospelými. A boli tam veľmi milí ľudia.

Asi 50 m od nás bola lyžiarská škôlka. Inštruktori boli veľmi šikovní a kreatívni.

S deťmi, ktoré rýchlo pochopili ako udržať lyže. prešli aj na svah a lanovku alebo sa s nimi vyviezli na vrchol, kde bol kotvový vlek pre stredne dobrých lyžiarov. Syn sa za 5 dní naučil pekne ovládať lyže, takže na šiesty deň už jazdil bez inštruktora na veľkom svahu!

V škôlke sme si mohli objednať aj učiteľa snowboardu, prípadne skokov na snowboarde.

Ubytovanie v centre diania –  „priamo na svahu“ môžem rodinám s deťmi len odporúčať.

Čo sme my veľmi ocenili, bolo to, že sme mohli deťom požičať lyžiarsku výstroj priamo na mieste, keďže sme sa len išli učiť lyžovať a skúšať, či to vôbec pôjde. A mali sme šťastie, lyžovka bola super.

MikSa/Redakcia:

Boli ste aj vy tento rok už lyžovať s deťmi? Aké ste mali skúsenosti s ubytovaním, so svahom a s lyžiarskymi úspechmi Vašich detí?

Ja by som za nás mohla zhrnúť : Lyžovačku sme prežili v zdraví, nikomu sa nič nestalo a na počudovanie ani deti neochoreli, lístky na vlek (aj pre deti) boli nehorázne drahé, topánky, overaly a rukavice sme nestíhali sušiť. Deti mali zo snehu radosť, tí mladší si „pochodili“ v lyžiach a v lyžiarkach a tí starší robili prvé pokusy o oblúčiky. My sme si s manželom zalyžovali pomerne málo – na striedakču, lebo niekto musel aj dozorovať náš detský lyžiarsko-sankársky manšaft. Tešíme sa, na chvíle, keď sa deti už naučia tak lyžovať, že sa spustíme z kopca spolu…

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár