Čo dať chlapovi na tanier na Valentína?

Mária Kohutiarová 2
foto:sxc.hu

To je teda otázka – lebo láska vraj ide cez žalúdok, a my, čo sme v stave manželskom nejaký ten rok, vieme o tom veľa. Ako inak sa usmieva manžel, keď je najedený, a aký je pozorný, keď sa naje toho, čo mu šmakuje…

Kríza sem – kríza tam, aj bez nej nie sú bežné zdroje rodiny s malými deťmi také úžasné, aby sme mohli pozvať svojho milovaného na večeru niekam mimo domu, nehovoriac už o iných obmedzeniach.

Takže neostáva nič iné, iba chytiť sa varechy a improvizácie – s láskou!

Mám pre vás dobrú správu – vyskúšaný tip (chlapom, ktorý sa potom oblizoval), jednoduchý, rýchly a MŇAM!

No a keďže sa blíži Valentín, a váš nie je práve na sladké alebo chcete urobiť zmenu, skúste!

Na vytvorenie chlapskej chute a očarujúceho úsmevu po skonzumovaní potrebujete:

         4 väčšie čerstvé šampióny

         1 stredne veľkú cibuľu

         2 plátky oravskej slaniny

         10 dkg strúhaného údeného syra

         4 plátky iného druhu syra (podľa chuti)

         2 vajíčka

         olej

         soľ

Postup je celkom jednoduchý: Huby umyjeme, odrežeme nožičky. Hlavičky dáme orestovať na oleji z oboch strán na panvicu tak, aby boli mäkké. Pred koncom restovania jemne posolíme. Do kastrólka medzi tým dáme speniť nadrobno nakrájanú cibuľku, po chvíli pridáme na kocky nakrájanú oravskú slaninku. Nasledujú na malé kúsky pokrájané nožičky z húb, popražíme za stáleho miešania. Pridáme dve vajíčka a urobíme kvázi hubovú praženicu, do ktorej tesne po odložení z ohňa prisypeme nastrúhaný syr. Posolíme podľa chuti. Medzitým na dva taniere rozložíme ozdobne plátky syra, na to položíme orestované hlavičky – otvorom nahor – a naukladáme do nich praženicu, zvyšok naaranžujeme podľa fantázie na tanierik. Môžeme dozdobiť čerstvou zeleninou, ako prílohu naservírujeme čerstvé pečivo a samozrejme – dobré biele vínko.

Celá príprava netrvá viac ako polhodinku a zvládne ju aj veľmi lenivá či nešikovná žena (ale také my nie sme:-). Efekt je úžasný!

Ak nezabudnete na trošku intímnejšie stolovanie (šero, sviečky, hudba…) vrátane vašej vizáže… úspech a pekný večer je váš!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Komentáre k článku

  1. dva vajicka? moj manzel jedava prazenicu z 8. smile a zjedol by aj viac. no neviem neviem, ci by mu 4 šapion a 2 vajcia vycarili usmev, ale zysena davka sa moze vyskusat

Pridaj komentár