Víťazný tím FIRST LEGO League 2023/24 získal 1. miesto na európskom šampionáte v kategórii Robot Game

FLL 0

Vzdelávací program a globálna súťaž FIRSTⓇ LEGOⓇ League, ktorá približuje vedu, technológie, inžinierstvo a matematiku (STEM) mládeži do veku 16 rokov, má za sebou ďalší skvelý ročník.
Súťažiaci si zmerali sily na 7 regionálnych turnajoch a jednom Národnom finále v marci tohto roku. Víťazný tím Hexadron úspešne reprezentoval Slovensko na Open European Championship v nórskom Bodø a obsadil skvelé 1. miesto v kategórii Robot Game.

www.grygarfoto.sk

,,Ide o najväčší globálny, na robotiku orientovaný,
vzdelávací program. Vo viac ako 100 krajinách
sveta inšpiruje každoročne vyše 600 000
študentov experimentovať a rozvíjať svoje kritické
myslenie, programátorské a konštruktérske
zručnosti. Našou víziou je, aby sa tohto
programu, postavenom na priateľskej súťaživosti
a rešpektovaní základných hodnôt, zahŕňajúcich
tímovú prácu, objavovanie, inklúziu, ale
aj zábavu, zúčastnilo na Slovensku čo
najviac mladých ľudí.“ hovorí Ondrej Macko,
predseda občianskeho združenia FLL Slovensko

Svetovo úspešný v nových misiách

Tohtoročné najlepšie národné tímy získali aj ďalšie mimoriadne úspechy v zahraničí. Mimo skvelého úspechu tímu Hexadron v Nórsku, sa tím GŠM 5a5 z Moldavy nad Bodvou zúčastnil podujatia Western Edge FIRST LEGO League Open v Kalifornii (USA), na ktorom získal 1. miesto v špeciálnej aliančnej disciplíne On the spot, v rámci ktorej mali tímy na plnenie úplne nových misií robotmi iba niekoľko hodín.

Tím Legoborci z Oravy získal na turnaji FLL Florida Sunshine Invitational (USA) 3. miesto v kategórii Engineering Excellence oceňujúcej vynikajúce technické riešenie robota. Na svetovom finále FIRST Championship v americkom Houstone obsadil Kockovňa Team v konkurencii viac ako 100 tímov veľmi pekné 20. miesto v Robot Game.

Každý rok nová výzva

Program každoročne ponúka novú výzvu zameranú na spoločensky dôležitú tému. Minulé sezóny boli venované seniorom, doprave, efektívnemu učeniu sa, urbanizmu, hospodáreniu s vodou, výskumu vesmíru, či budúcnosti udržateľnej energie. V tomto ročníku s názvom MASTERPIECESM – „STEM v umení“ sa tímy zamerali na to, ako technika a technológie podporujú rôzne aspekty umenia.

1000 detí zo Slovenska

V aktuálnej sezóne sa programu zúčastnilo viac ako 180 tímov – približne 1000 detí a mladých
ľudí z celého Slovenska. Tento rekordný záujemo robotiku dáva Slovensku nádej byťv budúcnosti modernou spoločnosťou založenou na inováciách. Prispieva k tomu aj angažovanie mnohých bývalých účastníkov, ktorí sú dnes trénermi nových tímov, rozhodcovia alebo regionálni partneri.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...