3 appky zadarmo na sledovanie deti cez mobil

Pavlína Pavlíková 0

Rôzne aplikácie v našich smartfónoch sledujú našu polohu. Vedia, kde sa práve s mobilom nachádzame. Prečo to nevyužiť? Zoberme to ako rodičovskú výhodu. Máme možnosť kontrolovať deti aj cez mobil a mať ich tak aj na diaľku pod dohľadom. 

Prišlo dieťa zo školy domov? Nezdvíha mobil, kde sa nachádza? Je už u babky?

foto: pexels

 

Lokalizácia mobilu

Deti sú neustále na mobile a bez neho sa nikam nepohnú. Dievčatá v školách dokonca bez telefónu nejdú ani na WC. Ako môžu využiť túto skutočnosť rodičia?

Rodičia, ktorí si chcú byť istí, kde sa dieťa nachádza, môžu sledovať jeho polohu.

Aplikácie pre rodičovskú kontrolu detí

Pripravili sme pre vás zoznam aplikácií, ktoré sú zadarmo a pomôžu vám pri kontrole detí cez mobil na diaľku:

1. Google Family Link

je aplikácia od Google, ktorá okrem možnosti GPS lokalizácie vašeho dieťaťa obsahuje aj iné praktické možnosti: ako je výdrž batérie mobilu dieťaťa, alebo nastavenie limitu pre čas na obrazovke. Používanie je možné spoločne pri prepojení s vašim Google kontom.

2. iSharing

je dostupná pre android, ako aj pre iphone zariadenia. Vaše dieťa vidíte na mape. Kde sa nachádza, alebo ako rýchlo sa pohybuje (km/h): Ide pešo? Je v autobuse? Máte aj informáciu o tom, koľko percent % batérie má dieťa vo svojom mobile.

TIP od nás: do appky si môžete pridať aj starých rodičov

3. Nájsť / Find my 

Pre rodiny, ktoré vlastnia zariadenia od firmy Apple,  je dostupná aplikácia “Nájsť”, ktorá zdieľa presnú polohu zariadenia. Na obrazovke vidíte aj polohu iPadu, Macu alebo Apple Watchu.

Sledovanie deti cez GPS

Aplikácie s GPS lokalizáciou fungujú s pripojením na internet. Aby ste mali dieťa neustále pod kontrolou, potrebujete spoľahlivé pripojenie na internet za výhodnú cenu. Práve operátor 4ka ponúka špeciálny zvýhodnený paušál pre žiakov a študentov už od 8 Eur na 30 dní.

Ešte stále váhate, či si nainštalovať jednu z appiek? Je mnoho iných mobilných appiek, ktoré sledujú vaše deti a ich polohu, dáta ukladajú nevedno za akým účelom. Prečo by ste túto funkciu nemali využiť vy, ako ich rodičia?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,75 z 5)
Loading...
Author image

Pavlína Pavlíková

Vyštudovala som andragogiku na UK, rok života som strávila na univerzite v Nemecku. Zaujímam sa o vzdelávanie, históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...

Pridaj komentár