Vyberáme prvý mobil pre dieťa

pr 0

Dnes si už život bez mobilu nedokážeme ani predstaviť a je jasné, že skôr či neskôr budete nejaký musieť kúpiť aj svojmu dieťaťu. Aký je ten pravý? Nemal by byť príliš drahý, no musí zvládnuť všetko, čo dnes deti potrebujú. Máme pre vás niekoľko konkrétnych tipov.

Rodičia pri tomto rozhodnutí zvádzajú tradičný boj – niekoľkohodinové sledovanie displeja pri hraní hier najmenším práve neprospieva a problémom môže byť aj vyrušovanie s mobilom na hodinách. Príliš drahý smartfón tiež vašu peňaženku zbytočne zabolí v prípade, že ho dieťa niekde stratí alebo rozbije.

Na druhej strane, možnosť kedykoľvek skontrolovať, či je vaša ratolesť v poriadku, je na nezaplatenie. Ktorý mobil je teda pre dieťa ten pravý? Prinášame vám niekoľko konkrétnych tipov na zariadenia ideálne pre malých aj väčších školákov.

Smartfón od 6 rokov – potrebujete odolnosť

Malým deťom bude mobil padať z rúk a netreba sa za to na ne hnevať. Namiesto rozmerných puzdier a obalov môžete rovno siahnuť po zariadení, ktoré nejaký ten náraz hravo vydrží.

V akciovej ponuke 4ky napríklad teraz nájdete Samsung Galaxy Xcover6 Pro, ktorý je odolný voči nárazom, ale aj vode a piesku, ak ich učitelia zoberú napríklad na detské ihrisko. Mobil doma hravo opláchnete pod tečúcou vodou.

Malé deti môžu mobil pokojne nosiť v taške a ak ich naučíte, aby ho vyberali len v prípade, že vám chcú zavolať, 4 050 mAh batéria tohto mobilu im bez nabíjania vydrží aj niekoľko dní.

 

Aby ste vedeli, či dieťa prišlo bezpečne domov

U detí, ktoré už chodia domov samé, môže byť mimoriadne dôležité vedieť, kde sa práve nachádzajú. Takúto funkciu má perfektne zvládnutú najmä Apple, kde viete všetko nastaviť aj bez inštalácie ďalších dodatočných aplikácií.

Stačí povoliť zdieľanie polohy a svoje deti potom uvidíte na mapke v aplikácii Nájsť. Samozrejme, odporúčame nastaviť si jasné pravidlá tak, aby ste ich nemuseli “špehovať” za chrbtom, no vďaka iOS si ľahko overíte aj to, či sú práve v škole, alebo zaspali doma.

Výhodou tohto operačného systému je aj možnosť schvaľovania kúpy nových aplikácií z telefónu rodičov a pohodlné nastavovanie limitov používania, takže budete mať pod kontrolou, čo a koľko dieťa na mobile robí.

iPhone pritom nemusí byť šialene drahý. Malý, skladný a lacný iPhone SE ešte s praktickou čítačkou odtlačkov prstov môžete mať so 100 minútami hovorov alebo SMS a 12 GB dát len za 11 eur mesačne.

Pre starších aj na hry a aplikácie do školy

Tomu, aby vaše deti na mobile hrali hry, pravdepodobne nezabránite. Najmä mobil pre decká na druhom stupni by tak mal mať čo najväčšiu batériu. Tá zaručí, že sa deťom nevybije, práve ak budú potrebovať zavolať, aby ste pre ne prišli.

Každopádne, nič nezkazíte, ak im napríklad na klúče či tašku pripevníte aspoň malý USB kábel, s ktorým mobil nabijú aj z počítača alebo zásuvky v autobuse či vlaku.

Motorola Moto G82 môže byť vaša s paušálom SLOBODA od 4ky so 17 GB dát už za 15 eur mesačne

Náruživí hráči ocenia 120 Hz displej a silnú 5 000 mAh batériu, ktorá sa dokáže aj poriadne rýchlo nabíjať. Nemenej zaujímavým prvkom je aj stále prítomný konektor na klasické slúchadlá, ktorý sa z nových mobilov čoraz viac vytráca. Takto nebudú mať deti problém pripojiť prakticky akékoľvek lacné s klasickým káblom.

Pre mladých fotografov a influencerky

Deti dnes žijú sociálnymi sieťami a kvalita fotoaparátu v mobile hrá jednu z najdôležitejších úloh. Kúpiť im mobil s parádnym foťákom sa však oplatí aj na spoločných dovolenkách, keď budú s radosťou cvakať všetko okolo a vy budete môcť oddychovať a užívať si krásne výhľady.

Xiaomi Poco X5 Pro je ideálnym pomerom ceny a výkonu. Môže byť váš už od 11 eur mesačne, za ktoré dostanete rovno 108-megapixelový fotoaparát. Tomu sekunduje aj širokouhlý a makro objektív.

Pre malých hráčov bude samozrejmosťou silná batéria, veľký displej a špičkový procesor Qualcomm Snapdragon.

Nech už sa deťom rozhodnete kúpiť akýkoľvek mobil, práve teraz je ten najlepší čas. Smartfóny z e-shopu 4ky totiž teraz môžete mať s Bonusom na telefón až do výšky 210 €.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...