Ako vybrať správne pero pre prváčika?

Adriana Blahová 0

 

Väčšina rodičov stojí pred dilemou, či sa oplatí investovať do drahších školských pomôcok, alebo sa rozhodnú pre čo najlacnejšie vo výpredajoch. Či stavia na kvalitu pre svoje dieťa, alebo sa podvolia jeho vkusu a zamerajú sa na filmových a komiksových hrdinov zobrazených na školských taškách, peračníkoch či zošitoch. 

Otázka výberu správnych písacích pomôcok pre dieťa by nemala byť len o cene alebo dizajne. Pokiaľ je v triede viacej detí a pani učiteľka nemá čas venovať sa každému osobitne, vďaka zlej pomôcke si malý prváčik veľmi rýchlo vybuduje zlé návyky. Tie sa mu potom spočítajú v neskoršom veku, kedy nebude stíhať za spolužiakmi, bude mať problémy písať rýchlo či čitateľne. Základom všetkého je totižto správny úchop písacej pomôcky. Niektoré deti ho zvládnu bez problémov, no niektoré nie a nie sa ho naučiť. Z nesprávneho úchopu pramenia komplikácie ako rýchla únava ruky, kŕče počas dlhšieho písania, staré známe otlaky na prstoch, nepekné písmo a pod. 

Ako má správny úchop vyzerať? Hovorí špeciálna pedagogička Mgr. Světlana Drábová v spolupráci so spoločnosťou Stabilo „Pero drží zospodu prvý článok prostredníka, špička palca ju pridŕža zo strany. Ukazovák je zhora len položený. Úplne voľne, aby ním bolo možné aj poťukať. Dieťa by malo byť schopné písať aj bez ukazováka.“ 

Tipy produktov podľa veku detí pre nacvičovanie motoriky:

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,70 z 5)
Loading...

Pridaj komentár