Nech sa učia ako vysokoškoláci. Detská univerzita sprístupnila online vzdelávanie všetkým deťom

Marcela Beňová 0

Detská univerzita Komenského patrí medzi najobľúbenejšie projekty, ktoré zábavnou formou vzdelávajú deti z celého Slovenska.

Pravidelnú letnú školu, ktorá na pár dní vyláka deti od bazénov a zaslúženého voľna do prednáškových sál, navštívili už stovky školopovinných žiakov.

Detská univerzita

Vzhľadom na terajšiu situáciu, ktorá núti deti namiesto školy a krúžkov učiť sa doma, sa jej tvorcovia rozhodli sprostredkovať zábavné a netradičné prednášky všetkým, ktorí na vzdelávanie nezanevreli. Pozrieť si ich môžu na webovej stránke www.dukonline.sk bez registrácie a platenia.

Škola, kde uči tí najlepší

Detská univerzita chce umožniť deťom, aby sa vzdelávali inak, rozvíjali kritické myslenie, predstavivosť a prepájali získané informácie takým spôsobom, aký na hodinách v bežnej škole nezažijú.

Prednášky, ktoré ponúka, sa zameriavajú na rôzne témy z medicíny, psychológie, práva, histórie, biológie, chémie, matematiky či športu. Prednášajúci patria medzi tých najlepšch vo svojom obore, no nechýba im ani detská radosť z učenia, pochopenie pre jazyk a svet detí, a samozrejme dávka kreativity.

Nájdete medzi nimi napríklad prof. Krčméryho, opernú speváčku Evu Blahovú, režiséra Romana Poláka, bývalého guvernéra NBS Jozefa Makúcha, osobnosti z politického života, zahraničných prednášajúcich a mnoho ďalších mien zo slovenského univerzitného života.

Tak vznikajú poučné prednášky vhodné pre deti v každom veku, no na svoje si prídu aj tí starší, a samozrejme rodičia.

Deti sa môžu zamyslieť nad otázkami, prečo potrebujeme v živote umenie, ako vzniká strach, ako je možné, že lietadlá lietajú, prečo doping a šport nepatria k sebe či akým spôsobom nás ovplyvňuje detstvo.

Každá prednáška sa zmestí do jednej hodiny a malí študenti si k nej môžu stiahnuť aj textovú verziu. Na záver si môžu tí aktívnejší otestovať, čo sa počas prednášky naučili.

Poďte získať diplom

Detská univerzita má za sebou 5 ročníkov. Každý pondelok sprístunia tvorcovia jeden ročník, v ktorom nájdu žiaci 8 až 9 prednášok.

Na záver si môžu deti vyplniť skúšobný kvíz, ktorý spolu so svojím menom odošlú na mailovú adresu Detskej univerzity. Obratom im príde vyhodnotenie úspešnosti. Ak sa zapoja aspoň šiestimi testami z každého ročníka, v ktorých odpovedia správne minimálne na šesť otázok, môžu získať diplom zo štúdia.

Malí študenti môžu postupovať v jednotlivých ročníkoch podľa vlastného rozhodnutia, nemusia sa striktne riadiť určeným poradím. Po 3. máji čaká všetky deti vyhodnotenie a špeciálne odmeny.

Prvý ročník s témami zo psychológie, sociológie či ekonómie je už online.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.

články autora...

Pridaj komentár