Ako vybrať školský batoh, ktorý vydrží? Sledujte 6 vecí

topgal.sk 0

Ideálny školský batoh rešpektuje chrbát dieťaťa. Len tak sa môže chrbtica školáka správne vyvíjať. Pokiaľ dobre prilieha k chrbtu, má to navyše tú výhodu, že sa pohodlnejšie nosí. Aké konkrétne kritériá by teda mal správny batoh spĺňať?

 

1. Pevný chrbát

Turistické batohy, ktoré väčšinou nemajú potrebnú oporu, z výberu rovno vyraďte. Pre školákov a študentov sú ideálne len špeciálne školské alebo študentské batohy. Také, ktoré majú pevný, anatomicky tvarovaný chrbát a polstrované popruhy s minimálnou šírkou 4 cm. Popruhy naviac musia byť nastaviteľné, aby bolo možné váhu rovnomerne rozložiť.

2. Hmotnosť do 1,2 kg

Odborníci zo Štátneho zdravotného ústavu uvádzajú, že by školský batoh nemal vážiť viac ako 10 až 15 % váhy dieťaťa. Snažte sa preto vybrať čo najľahší model. Kedysi existovala navyše norma, ktorá požadovala maximálnu hmotnosť 1 200 gramov pri aktovkách a batohoch pre 1. stupeň a 1 400 gramov pre 2. stupeň. Aj keď dnes už spomínaná norma neplatí, školské aj študentské batohy Topgal týmto podmienkam vyhovujú.

3. Výrazné bezpečnostné prvky

Myslite na to, že za tmy vidí vodič chodca s reflexnými doplnkami na 10násobne väčšiu vzdialenosť než bez nich. Vhodné sú preto výrazné farby, reflexné plochy alebo napríklad aj blikačky. Vďaka nim budete mať istotu, že je dieťa dobre vidieť aj za zhoršených svetelných podmienok. Podľa nezávislých testov Štátneho testovacieho zariadenia v Zlíne školské batohy Topgal prekračujú normu na reflexné materiály dokonca 4×!

4. Certifikáca

Pri nákupe si určite overte, že batoh prešiel nezávislými testami. V opačnom prípade vám totiž môže jeho výrobca narozprávať o nosnosti, odolnosti alebo použitých materiáloch takmer čokoľvek. Certifikácia batohov naopak dokladá, že výrobok spĺňa základné bezpečnostné a zdravotné požiadavky a nepoškodzuje zdravie dieťaťa.

♥ TIP: Velké porovnanie školských tašiek »»»

5. Dostatočný počet priehradok a vreciek

Školský aj študentský batoh by mal mať dostatok úložného priestoru. Výhodou je pevné nepriepustné dno, vrecko na fľašu s pitím, dostatočne široké držadlo pre pohodlné prenášanie batohu v ruke a priestor na menovku. Tieto prvky výrazne zlepšujú použiteľnosť a funkčnosť batohu.

 

6. Design

Design je často to prvé, o čo sa ľudia, ktorí riešia ako vybrať školský batoh, zaujímajú. Štýl a prevedenia sú samozrejme dôležité, ale nie sú to hlavné. Vypláca sa tiež nepodliehať aktuálnym trendom. Školský batoh s postavičkou z obľúbeného filmu alebo seriálu je síce úžasný v momente nákupu, no podľa našich skúseností sa najneskôr za rok opozerá.

 

♥ Súťažte o  batohy TOPGAL

TOPGAL venuje do tejto súťaže 80 eurovú nákupnú poukážku na školské tašky alebo batohy podla vlastného výberu. Súťaž »»»

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...