Diktáty pre tretiakov – opakovanie učiva z 2. ročníka ZŠ

Klára Grafová 0

Opakovanie učiva z 2. ročníka ZŠ 

Na trávniku v botanickej záhrade sa pre­chádza páv. Tu i tam si ušklbol sviežej trávy. Potom natiahol krk. Ľudia sa zastavovali pri kvetoch i kríkoch.

Pri bráničke čakal chlapec. Od radosti po­skočil. Možno je to prváčik alebo druháčik. Očiská mu idú z jamôk vyskočiť. Široký úsmev mu zdobí líčka. 

Na kvietok priletel pestrý motýľ. Chvíľu nehybne sedel, iba tykadlami jemne pohybo­val. Schyľovalo sa k búrke. Motýľ odletel. Blýskavica sa chytro blížila.

Ľahol si do postele a hneď zaspal. Zobudil ho hlasný zvuk z ulice. Zobral nachystanú baterku a posvietil si ňou. Zbadal päť deviatakov z ich školy. Spoznal Fera zo susednej ulice.

Martin a Olinka oberali hrach. Bol zelený a sladký. Malá  Vierka zjedla najkrajšie struky. O päť dní dorastú ďalšie. Všetkým deťom   chutí aj  mrkva. Čo ešte rastie v záhrade? Jedzte veľa zeleniny!   Košíky sú plné chutných dobrôt. 

Môj kamarát sa volá Peter  Motyka. Žije pri meste Žilina. Má svojho koníka Pejka a jedno žriebätko. Občas behajú a chytajú sa. Pejko rád erdží a má dlhé nohy. Peter bude džokejom. Minulý týždeň mal len deväť rokov.

Mamka chystá jedlo v kuchyni. Deti prestierajú na stôl lyžice a taniere. Tešia sa na hovädziu polievku a chutné mäso. Najradšej majú kysnutý  koláč. Pozvali aj tetu Regínu zo Žiliny. Pracuje v mlyne. 

   Viac diktátov pre tretiakov? Tu sú: »»»

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (12 hlasov, priemerne: 3,80 z 5)
Loading...
Author image

Klára Grafová

Obyčajná mama som. V práci pomáham deťom a rodinám a tí ma neskonale inšpirujú. Milujem voňavú jar a pokojný les.

články autora...

Pridaj komentár