Kuskus s karamelom a čerešňami

Slávka Habrmanová/food blogerka 0

Jún patrí deťom nielen preto, že sa odštartoval ich obľúbeným sviatkom – Medzinárodným dňom detí. Tento mesiac je predzvesťou prázdnin, tepla, pohody, no môžeme sa tešiť aj na rôzne dobroty.

V našich podmienkach začínajú totiž dozrievať prvé druhy sezónneho ovocia, ktoré si vaše deti isto zaslúžia. 

shutterstock

Určite ste už počuli o májovkách – tieto čerešne síce nesú názov po predošlom mesiaci, kedy sa začínajú červenať, no užívať si ich sladké plody môžeme práve v týchto dňoch.

Skvelo poslúžia ako čerstvá a zdravá zložka nasledujúceho receptu.

Ak vaše deti milujú krupicu, skúste tento experiment a nahraďte ju kuskusom s oveľa lepšími výživovými hodnotami. A môžete podávať zdravé raňajky.

Kuskus s karamelom a čerešňami

Potrebujeme:

  • kuskus,
  • mlieko,
  • med,
  • citrónová šťava,
  • šľahačka ,
  • maslo,
  • cukor,
  • čerstvé čerešne.

Postup: Kuskus je neskutočne jednoduchý na prípravu, vôbec sa nevarí, len sa zaleje vriacou vodou/vývarom a chvíľku sa počká.

My ho ale zalejeme vriacim mliekom: za šálku kuskusu a rovnako tak mlieka. Nádobu je dobré prikryť fóliou a počkať, kým kuskus vstrebe všetko mlieko (asi 5 minút). Dochutíme medom a citrónovou šťavou.

Pripravíme si karamel, a to tak, že na suchej panvici rozpustíme cukor, kým jemne zhnedne a postupne striedavo pridávame šľahačku a maslo, nech nám vznikne tekutá omáčka.

Žiaden strach, ten stvrdnutý cukor sa vám fakt v teplej hmote rozpustí. Len treba stále nahrievať.

Kuskus podávame poliaty karamelom s vykôstkovanými a nasekanými čerstvými čerešňami.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Slávka Cigáňová (Habrmanová)

Kedysi som sa živila sáčkovými polievkami a rôznymi polotovarmi a myslela si, že varenie je strata času. No časom prišla zmena. Tak ma to dostalo, že som chcela vedieť uvariť všetko. Začala som skúšať recepty, domáce aj zo svetových kuchýň, no najviac ma bavilo tvoriť vlastné recepty. Objavila som, že varenie môže byť naozaj zábava a rada sa so svojimi skúsenosťami podelím aj s ostatnými.

články autora...

Pridaj komentár