Deti a Pátrač Tino spoznávajú Dúbravku

MC Macko 0

Už sme si zvykli – a je to skvelé vedieť – že materské a rodinné centrá sú zdrojom skvelých nápadov a inšpirácií pre rodičov s malými deťmi.

S jedným takýmto skvelým projektom prichádza rodinné centrum Macko z Bratislavskej Dúbravky.

Pátrač Tino

Rodinné centrum Macko pripravilo projekt „Pátrač Tino spoznáva Dúbravku“, ktorý je určený najmä deťom od 5 do 8 rokov na základe reálnych skúseností rodičov a detí z Dúbravky. „Brožúrka ešte nebola ani na svete a nápad nadchol dúbravské školy a škôlky natoľko, že sa na zábavné spoznávanie Dúbravky takouto formou prihlásilo už 600 detí.“ povedala Tinova „mama“ Danka Poliačková z RC Macko, ktorá si všetky úlohy vyskúšala minulý rok so svojimi tromi deťmi.

„Je však rozdiel uskutočniť pátranie s vlastnými deťmi a vymyslieť, no hlavne zrealizovať ho, pre niekoľko sto, či až tisíc detí.“ dodáva Danka. Preto myšlienku hravého spoznávania miesta, kde deti žijú, predstavila viacerým významným spoločnostiam.

Vďaka podpore Nadácie Volkswagen Slovakia a partnerov Walking Monuments a ING sa projekt a jeho maskot Pátrač Tino oficiálne predstaví v Rodinnom centre Macko 30. mája na oslave Medzinárodného dňa detí. Záštitu nad celým projektom prevzal starosta Dúbravky, Ing. Ján Sandtner. Všetky prihlásené skupinky si môžu v prípade záujmu dohodnúť stretnutie na Miestnom úrade alebo exkurziu na Hasičskej stanici a priamo na mieste sa dozvedieť oveľa viac, ako by sa naučili z kníh, či internetu. Deti, ktoré splnia osem úloh, nielen objavia zaujímavé miesta bratislavskej Dúbravky, ale za svoje úsilie získajú aj odmenu.

„Je to úžasná myšlienka, skvelý projekt, až ma mrzí, že nebol vymyslený skôr ,“ povedala riaditeľka Materskej školy Ožvoldíkova Mgr. Katarína Omaníková, ktorá do projektu zapája celú triedu predškoláčikov.

Detské spoznávanie

Pátrač Tino je malý zvedavý chlapec, ktorý do všetkého strká svoj nos (preto ho má taký veľký) a ak ho chcete spoznať osobne, príďte do Rodinného centra Macko vo štvrtok 30.5.2013 dopoludnia od 9:30 do 11:30 na oslavu Medzinárodného dňa detí.

Po splnení ôsmich úloh interaktívnej poznávacej hry deti získajú titul Dúbravský superpátrač. Hra predstaví deťom pôvod mena Dúbravka a v ôsmich úlohách ich zoznámi s dvoma kostolmi, kaplnkou, detským ihriskom, miestnym úradom, hasičskou stanicou, Horánskou studňou.

Pátrači svoje pátranie končia v Rodinnom centre Macko. Pri pátraní ich sprevádza brožúra, v ktorej pátrači a ich rodičia nájdu GPS súradnice a mapu. Jednotlivé úlohy sú zamerané na detaily (napr. otázka, čo má obuté sv. Florián u hasičov). Brožúrky deťom distribuuje Pátrač Tino do materských a základných škôl, jednotlivcom sú k dispozícii v RC Macko. Maskot Pátrač Tino vyhodnotí Dúbravských superpátračov na konci školského roka.

Ako hra funguje – informácie pre rodičov i deti

Dostaneš do ruky farebnú brožúrku, v ktorej je opísaných 8 zaujímavých miest bratislavskej Dúbravky. Keby si tie miesta nevedel nájsť, nevadí, mapka a GPS súradnice ti určite pomôžu. Počas krátkeho výletu bude pre teba iste jednoduché splniť úlohy, ako napríklad spočítať schody, okná a pod. Správne odpovede si do svojej brožúrky poctivo zapisuj, pretože ak sa nepomýliš, hravo vylúštiš aj tajničku. Ešte nezabudni nakresliť Tinovi pekný obrázok, vystrihni stranu 13 so správnymi odpoveďami a obrázkom a môžeš sa tešiť na odmenu, ktorú dostaneš osobne od Pátrača Tina. Brožúrka zostane tebe a obrázok dá Tino na svoj Facebook, kde ho budú môcť všetci „lajkovať“.

Ako sa dostanem k brožúrke?

Brožúrku si môžeš vyzdvihnúť počas júna priamo v Rodinnom centre Macko, a to:
pravidelne každý pondelok a štvrtok doobeda počas herne (9:30 – 11:30)
pravidelne každú stredu poobede (17:00 – 18:30)
cena brožúrky je 0,50 EUR

Nezabudni si brožúrku zabaliť do ruksaku, aby nebola v lete v Dúbravke nuda. Tak hurá na prázdniny!

Ako sa dostanem k odmene?

Pátrač Tino odmení všetkých kamošov spoločne po prázdninách v septembri na parádnej oslave otvorenia novej Mackosezóny v záhrade Rodinného centra Macko.

Presný dátum sa dozvieš, keď budeš pozorne sledovať stránku www.mcmacko.sk.  Pátrač Tino oznámi túto dôležitú udalosť včas aj na svojom Facebook-u a napíše ti to priamo aj mailom, ak mu prezradíš svoju adresu.

A čo bude odmenou? Parádny diplom, odznak Pátrača Tina, dúbravská omaľovánka a iné prekvapko.

Čo keď to nestihnem alebo sa budem chcieť niečo spýtať?

Ak si nestihneš pred prázdninami vyzdvihnúť včas brožúrku alebo neskôr zistíš, že aj tvoji kamoši by sa chceli pridať alebo si nestihneš vyzdvihnúť odmenu v ten jeden špeciálny deň, nevadí, napíš Pátračovi Tinovi na patrac.tino@gmail.com a on určite vymyslí nejaké náhradné riešenie.

Alebo sa s ním môžeš dohodnúť cez jeho Facebook profil, kde sa okrem iného dozvieš aj všetky aktuálne novinky.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár