Detský čin roka: aby dobro rástlo

(pr) 0

Zaslúžia si deti pochvalu a ocenenie za dobré skutky? Spoločnosť Whirlpool Slovakia je presvedčená, že áno. A preto je tu už jedenásť rokov projekt Detský čin roka.

Viac ako 949 tisíc detí, ktoré sa doteraz zapojili do projektu Detský čin roka, dokázali, že dobro nie je len slovo v rozprávkach. Vo svojich príbehoch ho napĺňajú skutočnými dobrými skutkami. Zachraňujú, ochraňujú, pomáhajú. Jednoducho sa snažia urobiť svet, v ktorom žijú, lepším. Zaslúžia si podporu vo svojom snažení a zaslúžia si aj pochvalu a ocenenie. A preto je tu projekt Detský čin roka.

Urobte dobrý skutok a všímajte si dobro okolo seba aj vy!

Všimli ste si vo svojom okolí dieťa, ktoré urobilo výnimočný dobrý skutok? Chcete oceniť dieťa, ktoré každodennými, aj malými skutkami pomáha v rodine, kamarátom, prírode alebo neznámym ľuďom? Neváhajte a napíšte nám o tom. Deti si vašu všímavosť, pochvalu a ocenenie zaslúžia. Určite ich povzbudí. Inšpirujte detským činom, ktorý v minulom roku získal ocenenie za priateľskú pomoc a podporu spolužiačky po tragickej udalosti.

„Nie, nechcem sa zmieňovať o hrôzach polomskej tragédie z februára 2009 s dvanástimi obeťami, ale chcem úprimne poďakovať tým, čo mi pomohli dostať sa z neúprosných chvíľ môjho života do súčasného. Patria medzi nich aj moji 27 spolužiaci zo 6. ročníka, ktorí so mnou cítili a pomáhali mi všetkými dostupnými spôsobmi. Do nemocnice v Banskej Bystrici mi poslali po babke veľkú obálku s listami a veľkým papierovým srdcom so samolepkami od každého spolužiaka. Nevysloviteľnú radosť mi urobili ich podpisy aj od pani učiteľky triednej. Poplakala som si, ale boli to slzy radosti… Bola som už po operácii, ale pri srdiečku ma hrialo čosi teplé, príjemné. Totiž len krátko pred tým ma prebrali z umelého spánku a ťažko zranený ocko mi oznámil, že sme stratili mamičku. Štrnásťročný brat Mário vyviazol s ľahkými zraneniami.

Čo mi dávalo ešte chuť do života?

Veľká obálka s nadpisom „NAŠA MIMKA“. Odteraz patrí medzi moje „naj“ dokumenty. Aj každodenné smsky od mojich kamarátov z triedy. Po príchode domov ma navštevovali každý deň od pondelka do soboty. Striedali sa, len aby mi rozprávaním a hrami skrátili voľný čas. Doma som bola mesiac a nemohla som sa moc namáhať. Spolužiačky mi písali prebraté učivo do zošitov, rozprávali veselé zážitky a tak mi pomáhali preniesť sa medzi ostatných do nášho šiestackého kolektívu. Kika mi urobila dokonca aj oslavu u nich doma so všetkým, čo na oslavách býva. Sladkosti, plyšáky! Tých som dostala naozaj veľa! Domov mi ich nosili viac ako často…. Hovorí sa, že čas lieči. Mne je to teraz ťažko zhodnotiť, hoci chodím do školy, ale jedno môžem s istotou o mojich spolužiakoch povedať: „Sú super!“ Veľmi ma podržali v najťažších chvíľach, keď sme spoločne zaháňali smutné myšlienky. Neustále mi pomáhajú, radia mi, som im za to vďačná. Svojimi každodennými skutkami dokazujú, že im na mne skutočne záleží. Patrí im za to obrovské ĎAKUJEM !“

List napísala Miriam Neštinová a skutok vykonal kolektív spolužiakov zo ZŠ J.A. Komenského v Bánovciach nad Bebravou

Viac sa o projekte a ocenených dobrých skutkoch dozviete na www.dcr.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár