Dvojičky a predsa majú dvoch otcov

webnoviny.sk 3

DNA testy dokázali, že trojroční tureckí bratia-dvojičky majú rôznych otcov. Manžel ich matky preto požiadal o rozvod.

BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) – Istý Turek z Istanbulu požiadal o rozvod po tom, ako DNA testy dokázali, že v skutočnosti je otcom len jedného zo svojich trojročných synov-dvojičiek.°

Muž, ktorý pracuje ako bezpečnostný pracovník, mal podozrenie, že ho jeho manželka podvádzala a preto sa rozhodol podrobiť svojich synov DNA testom. Tie odhalili, že s pravdepodobnosťou 99,99 percenta je muž otcom len jedného z dvojčiat. Tento výsledok potvrdili aj ďalšie testy, ktoré nariadil vykonať súd.

Podľa miestnych médií mala manželka muža pred svadbou vzťah s iným mužom, ktorý musela ukončiť, pretože jej rodina ju prinútila vziať si súčasného manžela. Muž po výsledkoch testov požiadal o rozvod a taktiež sa vzdal chlapca, ktorý nie je jeho synom. Toho museli umiestniť do detského domova. Sudca, ktorý tento netradičný prípad rieši, príbuzným ženy zakázal približovať sa k nej na vzdialenosť menšiu ako 500 metrov. Dôvodom nariadenia bolo, že žene sa jej rodina a aj rodina jej manžela vyhrážali smrťou.

Prípad, keď žena otehotnie s viacerými partnermi naraz, sa odborne nazýva heteropaternálna superfekundácia. Ide o oplodnenie dvoch a viac vajíčok z jedného cyklu spermiami viacerých partnerov. Dochádza k nej zvyčajne hodinu až niekoľko dní po prvom oplodnení, vtedy ak sa v jednom cykle uvoľnilo viac vajíčok, pretože po oplodnení ďalšia ovulácia zvyčajne nenastane. U ľudí je heteropaternálna superfekundácia zriedkavým javom, častejšie sa však vyskytuje u iných cicavcov ako napríklad mačiek alebo psov.

SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. tak to je sila, ten maly chlapcek ktory za to nemoze, doplaca na jesitnost jedneho chlapa, ale neviem preco som z toho rozhorcena, ved taketo veci sa deju stale vsak? Normlane by som toho chlapa zavrela do vazenia, ze ublizuje nevinnym detom. To co sa tam deje je hnusny egoizmus.

  2. no a kto za to vsetko vlastne moze? Rodina tej nestastnej zeny, co ju donutila toho chlapa si vziat…ako sa odvazuju sa jej este vyhrazat? To je chore.

  3. Mne nejde do hlavy preco bolo treba dat chuda dieta do domova, preco neostali obe deti s matkou? Ved aj tak sa rozvadzaju. Asi v Turecku je to tak Cry

Pridaj komentár