Farmaceutické spoločnosti o antikoncepcii klamú

ts 7

Centrum pre bioetickú reformu vyzvalo Kanceláriu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) na Slovensku, aby ukončila svoju spoluprácu s firmou Bayer na zavádzajúcom propagovaní hormonálnej antikoncepcie medzi stredoškolákmi. Firma Bayer na svojich letákoch a webstránke hovorí iba o benefitoch kombinovanej antikoncepcie a zamlčiava, že v roku 2005 Svetová zdravotnícka organizácia takú antikoncepcia vyhlásila za vysokokarcinogénnu pre ľudí.

„Bayer ďalej klame ženy a mladých o základných biologických faktoch, keď tvrdí, že antikoncepcia zabráni uhniezdeniu vajíčka v maternici. Nikdy sa neuhniezďuje v maternici vajíčko, ale týždňové embryo! Na základe toho Bayer šíri, že antikoncepcia neznamená potrat. Pravda je, že každá hormonálna antikoncepcia môže spôsobiť zabitie týždňového embrya!“ uvádza Jana Tutková, riaditeľka CBR.

 

Nie vajíčko, ale embryo umiera.

Hormonálna antikoncepcia má tri mechanizmy pôsobenia, z ktorých každý môže zlyhať. Práve preto, že i pri užívaní hormonálnej antikoncepcie môže dôjsť k dozretiu vajíčka, ktoré spermia môže oplodniť, nastupuje mechanizmus,  keď hormón zabráni zhrubnutiu steny maternice, aby nemohla prijať týždňové embryo. Nie vajíčko, ako uvádza Bayer, ani oplodnené vajíčko –  o tom sa dá hovoriť len prvých 24 hodín od preniknutia spermie do vajíčka. Týždňové embryo je novým človekom s vlastnou a kompletnou DNA, stovkou buniek a kontinuálnym rastom, ktorý je zastavený nemožnosťou uhniezdenia v maternici. Človek v embryonálnom štádiu zomiera.

MUDr. Sedláková spolu s firmou Bayer vyzvala stredné školy listom, aby sa prihlásili na školenie a sprostredkovali stredoškolákom vyučovanie o antikoncepcii.

Na firmu Bayer v USA boli podané tisícky žalôb práve pre antikoncepciu určenú pre tínedžerov s pôsobením proti akné. Od minulého roka tieto typy antikoncepcie preveruje tak Európska agentúra pre lieky (EMA) ako i americká FDA

Pre sťažnosti adresované minulý týždeň Rade pre reklamu firma Bayer stiahla viacero klamlivých stránok zo svojej webstránky www.antikoncepcia.com. Klamlivá letáková kampaň však už vyše roka beží na gynekologických ambulanciach. Podľa zákona o reklame je zakázaná reklama na lieky na lekársky predpis. Takými je aj hormonálna antikoncepcia.

– tlačová správa Centra pre bioetickú reformu –

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (12 hlasov, priemerne: 4,40 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. a toto ma byt zas co? Nie sme snad na stranke krestanskeho magazinu! Preto by ste si podobne propagandisticke bachorky pani Tutkovej mohli odpustit. A nou ste v tlacovej sprave mali zacat, usetrila by som cas citanim celeho obsahu. Si nabuduce rozmyslite ci pisete o karcinogenite alebo vrazdach embryi! Je v tom diametralny rozdiel. Tak nezavadzajte!

  1. Mysenka aka rozhorcena. To chces povedat, ze tych co zaujima ci je nieco karcinogenne, tj nezdrave pre zenu uz nemusi zaujimat , co je nezdarve, resp, zabijajuce pre jej dieta. Tak som to pochopil. No, neviem, neviem…podla mna je to uplne blizka tema.
   O zdravi a zivote. Zeny a dietata.

 2. a toto ma byt zas co? Nie sme snad na stranke krestanskeho magazinu! Preto by ste si podobne propagandisticke bachorky pani Tutkovej mohli odpustit. A nou ste v tlacovej sprave mali zacat, usetrila by som cas citanim celeho obsahu. Si nabuduce rozmyslite ci pisete o karcinogenite alebo vrazdach embryi! Je v tom diametralny rozdiel. Tak nezavadzajte!

 3. a toto ma byt zas co? Nie sme snad na stranke krestanskeho magazinu! Preto by ste si podobne propagandisticke bachorky pani Tutkovej mohli odpustit. A nou ste v tlacovej sprave mali zacat, usetrila by som cas citanim celeho obsahu. Si nabuduce rozmyslite ci pisete o karcinogenite alebo vrazdach embryi! Je v tom diametralny rozdiel. Tak nezavadzajte!

 4. O kompletnom človeku sa dá hovoriť, až keď začne fungovať embryu mozog a to je okolo 12. týždňa. Dovtedy je to zluk buniek s potenciou stať sa človekom. Treba si to ujasniť. A keď človeku prestane fungovať mozog, je mŕtvy.

  1. Lesjana, táto cesta tvojho myslenia je dosť vratká a nebezpečná. Aj pre dospelého človeka by to znamenalo v doslovnom ponímaní minimálne trapas, ak nie zbytočné trápenie, nehovoriac o inom. Dobre, tak poďme podľa teba: to, že máš hlad, by nestačilo Tebe pocítiť, oznámiť, mať potrebu sa najesť či napiť… muselo by to byť faktograficky zjavné, teda buď by si musela od hladu odpadnúť /daj pozor, aby ti medzitým neprestal fungovať mozog .-)/ alebo by sme to museli nejako dokázať odmerať a potvrdiť… a to je len hlad. Dobre, si človek vtedy, ak zadefinujeme a vedecky potvrdíme, že si schopná dýchať, myslieť, konať, cítiť… hm? Hrátky s peklem? Aj tak sa dá. Ak sadíš cibuľku tulipánu, tak uveríš, že je to tulipán, až keď je von zo zeme a má puk, cez ktorý presvitá farba? Ako to voláš v štádiu, kedy to už nie je cibuľka a ešte nie je to tulipán – lebo nerozkvitol… ? Ja poviem: rastie mi tulipán.. ty povieš čo? A kedy?

Pridaj komentár