Fico sa nechce stretnúť s dopravcami

webnoviny.sk 0

FICO: Kamionisti neposlúchli, stretnutie nebude

Premiér si na pondelok pozval zástupcov Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republikovej únie zamestnávateľov, Klubu 500, Konfederácie odborových zväzov, Združenia miest a obcí Slovenska, spoločnosti Slovnaft, združenia ČESMAD, Asociácie nákladných dopravcov, Národnej diaľničnej spoločnosti a rezortov dopravy a financií.

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Predseda vlády SR Robert Fico sa v pondelok s protestujúcimi autodopravcami nestretne, pretože v hlavnom meste stále stoja kolóna kamiónov.

Vzhľadom na skutočnosť, že títo autodopravcovia odmietli uskutočniť túto podmienku, avizovaný termín stretnutia je nereálny, odkázal prostredníctvom svojho hovorcu Fico. Premiér v piatok podmienil prijatie zástupcov Únie autodopravcov Slovenska ukončením všetkých protestných aktivít proti podmienkam elektronického mýta. Podľa hovorcu Braňa Ondruša považuje Fico za dôležité rokovať o elektronickom mýte s relevantnými partnermi.

O prvých skúsenostiach s jeho používaním, ako aj o možných kompenzáciách za zvýšené náklady, chce diskutovať s Asociáciou zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republikovou úniou zamestnávateľov, Klubom 500, Konfederáciou odborových zväzov, Združením miest a obcí Slovenska, spoločnosťou Slovnaft, a. s.. ďalej so združením ČESMAD, Asociáciou nákladných dopravcov, Národnou diaľničnou spoločnosťou, Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií a Ministerstvom financií SR.

Zástupcov týchto inštitúcií pozval do svojho úradu na pondelok o 15:00. Okrem iného sa tu prerokuje aj možnosť zníženia spotrebnej dane, ako jednej z alternatív znižovania nákladov autodopravcov spojených so zavedením elektronického mýta, uviedol Ondruš.

Kamióny autodopravcov nespokojných s podmienkami elektronického mýta zostávajú na Rožňavskej ulici v Bratislave. Podvečer o tom informoval predstaviteľ Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) Jaroslav Polaček priamo na mieste blokády. Po dohode s primátorom Bratislavy Andrejom Ďurkovským však dopravcovia uvoľnili jeden jazdný pruh Rožňavskej ulice smerom do mesta, aby sa vodiči mohli dostať do centra.

Napriek tomu, že UNAS nesplnila Ficovu podmienku stretnutia, prídu jej zástupcovia v pondelok pred Úrad vlády SR, aby ich premiér prijal. Autodopravcovia blokujú Rožňavskú ulicu už štvrtý deň. Polaček sa vyhol odpovedi na otázku, či do Bratislavy v pondelok prídu ďalšie kamióny, aby podporili protestnú akciu. Nepovedal ani to, či UNAS obnoví akciu aj v ďalších mestách Slovenska, ktorú na žiadosť premiéra prerušili v piatok.

SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár