Miliónový poštový Ježiško

PR 1

Je tu ďalší ročník obľúbeného projektu Vianočná pošta a s ním sa blíži deň, kedy dostane slovenský poštový Ježiško od vás už miliónty list. Tak veľa listov dostáva na svete málokto.

Tento rok prišiel prvý list Ježiškovi opäť o pár týždňov skôr – už 16. septembra. A ich počet postupne narastá a približuje sa k tej rozprávkovej hranici jeden milión. Možno mu v tejto chvíli už miliónty list prišiel. Jeho pisateľ dostane od Ježiška skvelý darček – notebook.

Projekt organizuje Slovenská pošta od roku 1999 a je určený všetkým, ktorí chcú napísať list, či vianočné prianie Ježiškovi. Listové želania a kresby je možné posielať na známu adresu 999 99 Ježiško. Poštový Ježiško odpíše na všetky listy, na ktorých je uvedená spiatočná adresa. Na napísanie želania je možné opäť využiť aj bezplatné pohľadnice pre Ježiška, ktoré sú dostupné na všetkých poštách, avšak v limitovanom náklade. Grafika tohto ročníka Vianočnej pošty je blízka najmä deťom, veď predstavuje ich detský svet plný neobyčajných hračiek, ktoré v noci v ich detských izbách „ožívajú“.

Na pošte v Rajeckej Lesnej, domove Vianočnej pošty, bola v rámci otvorenia projektu 24. novembra 2009 pokrstená nová kniha pre deti Moja knižka o Vianociach. Krstilo sa  tak, ako sa na knihu o Vianociach patrí – vanilkovým cukrom. Krstným otcom bol deťom dobre známy Ďuro Turis.

Kniha je rozdelená na dve časti – v prvej nájdete okrem vianočných príbehov aj veľa zaujímavostí, ktoré sa viažu na najkrajšie sviatky v roku. Druhá časť s vystrihovačkami je určená pre šikovné detské rúčky. Podľa návodov si deti môžu sami alebo s pomocou dospelých vlastnoručne vyrobiť anjelika, vianočný stromček, darovacie kartičky na darčeky, ale aj zimné mestečko či Betlehem. Knihu je možné zakúpiť v kníhkupectvách (Vydavateľstvo Perfekt), rovnako ju budete môcť vyhrať aj v súťaži, ktorá sa na Rodinke.sk o chvíľu rozbehne.

Aktuálne informácie o Vianočnej pošte nájdete na Ježiškovej web stránke www.jezisko.sk. Na stránke je opäť spustené fórum pre návštevníkov, kde môže každý vyjadriť, ako sa mu projekt páči, či nechať odkaz pre Ježiška. Na to, aby dostali deti od Ježiška aj odpoveď v podobe listu je však potrebné, aby mu poslali svoj pozdrav v klasickom liste či na pohľadnici.

Pre deti pribudlo na stránke ešte jedno prekvapenie – hra, kde si môžu podľa predlohy poskladať rozprávkové postavičky a hračky. Veríme, že im tak dni do Štedrého dňa ubehnú rýchlejšie.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár