Ak už začínate hľadať, čím by ste pomohli…

Mária Kohutiarová 0
foto: www.clovekvohrozeni.sk

Znovu hovoríme o povodniach. Predovšetkým z pohľadu toho, ako pomôcť tým, ktorí to potrebujú – a cítime sa byť natoľko ľuďmi, že pomôcť chceme.

Ak už začínate hľadať, čím by ste pomohli, máme pre vás – vzhľadom na komunikáciu s koordinátorkou pomoci prostredníctvom Únie materských centier Michaelou Fedorovou –

zopár praktických informácií:

  • sledujte médiá, web, stránky humanitárnych organizácií – usilujú sa prakticky nasmerovať vašu pomoc čo do objektu darovania. Postrehli ste, že už nie je momentálne potrebné žiadne šatstvo?

  • medzi potrebné a žiadané veci patria teraz napríklad posteľné obliečky

  • svoj nápad a ochotu pomôcť napriek sledovaniu informácií prekonzultujte priamo so starostom obce, ktorú chcete obdarovať – podľa našich informácií napríklad starostka Markoviec prosí, aby im ľudia nezasielali ŽIADNE balíky. Všetky ich priestory sú plné zásielok, nemajú ich už kam dávať, a je problematické potom deliť pomoc rovnomerne a spravodlivo.

  • pokiaľ sa dohodnete so starostom, že im skutočne niečo treba, pokúste sa prostredníctvom humanitárnych organizácií nájsť spôsob, ako dopraviť pomoc priamo do obce, nakoľko povodňou postihnutí ľudia momentálne žiadajú napríklad elektrospotrebiče, čo je ťažké zabaliť do balíka Slovenskej pošty

  • pokiaľ máte vec, ktorú viete ponúknuť a darovať, je možné ju zapísať do zoznamu ponúkaných vecí na stránke Únie materských centier – dobrovoľníčky zistia, či je o takýto predmet záujem a skontaktujú vás, aby doriešili dopravu a odovzdanie.

  • nezabúdajte, že máte pomôcť a nie robiť si zo zatopených oblastí zberný dvor. Ak ozaj chcete pomôcť, radšej dajte menšiu finančnú čiastku alebo prispejte pomocou sms. Môžete si byť istí, že takto sa vaša pomoc dostane presne tam, kde je to potrebné a bude úplne adresná: aj za Vaše financie si bude môcť niekto kúpiť to, čo presne potrebuje.

Ponúkame vám kontakty na zatopené obce:

Obecný úrad Nižná Myšľa 055/ 6980124

Obecný úrad Markovce 056/649 62 30 , 056/ 688 22 41

Obecný úrad Malčice 056 / 649 62 03

Obecný úrad Oborín 056 628 18 60

Obecný úrad Družstevná pri Hornáde 055/6981 005

Otvorené srdce pri dávaní želá

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Pridaj komentár