Pri pôrode nastali komplikácie a bábätko nehýbe ručičkou

Pavlínka Pavlíková 0

Po prvom vyšetrení novorodeniatka doktori tvrdili, že „ručičku rozcvičíme a bude dobre“. Avšak, ručičku malej Loly museli o pár mesiacov na to operovať. Zistitilo sa, že Lola mala vytrhnutý nerv z miechy.

Toto je príbeh 8-mesačnej Loly, ktorá nehýbe pravou ručičkou

ludialudom.sk

Komplikácie nastali pri pôrode

Lola prišla na svet na začiatku septembra 2023, rodičia očakávali zdravé bábätko. Mamička Angelika opisuje, že pri pôrode nastali komplikácie a „takto žiaľ moja malinká dopadla“ konštatuje. Po narodení bolo potrebné dieťa rozdýchať a bolo nutné dodávať kyslík. Niekoľko dní Lolu monitorovali a zostala niekoľko dní na pozorovaní.

Rodičom doktori oznámili, že všetko je v poriadku

Po dňoch monitorovania v nemocnici bolo rodičom oznámené, že všetko je už v poriadku. Taktiež po neurologickom vyšetrení boli lekári spokojní, že nič neobvyklé nenašli. Jediným problémom zostávala pravá ručička bábätka, ktorú odporučili rozcvičovať. Rodičia teda cvičili s malou Lolou vojtovku.

Mama však videla, že ručička bábätka nefunguje

O mesiac na to, rodičia s Lolou navštívili opäť neurologičku, ktorá tento krát priznala, že ruka má naozaj problém. Na potrebné vyšetrenia EMG a MR sa dostali s bábätkom až v decembri. Mamička Angelika opisuje: „Výsledky neboli najlepšie, v jej dlani nebola nameraná žiadna aktivita nervov a svalov“. Diagnózovaná bola na poškodenie plexus brachialis, ide o spleť nervových vlákien, ktoré vedú do hrudníka, ramena, predlaktia a ruky.

Potrebnú operáciu na Slovensku nerobia

Operáciu, ktorú akútne malá Lola potrebovala je neštandardná a u nás sa vôbec nevykonáva. Preto rodičia skúsili konzultácie s lekármi v Maďarsku a v Rakúsku, nakoniec sa rozhodli pre Viedeň. Za operáciu bolo potrebné zaplatiť dopredu, mama Angelika je vďačná za pomoc, ktorú dostali: „Podarilo sa nám pozbierať 1/3 a ostatné peniažky nám boli požičané.“

Pomôžme Lole rozhýbať ručičku po operácii

8-mesačná Lola je už po operácií doma a rodičia s ňou regenerujú a cvičia. Avšak, Lola potrebuje ešte ďalšie rehabilitácie a chceli by požiadať o Vašu pomoc a podporu.

Zbierka na rehabilitácie pre Lolu je overená a sprostredkovaná prostredníctvom ludialudom.sk, univerzálny online systém darcovstva na Slovensku.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...
Author image

Pavlínka Pavlíková

Rok života som strávila v Nemecku. Momentálne študujem vedu o vzdelávaní so zemeraním na psychologicko-pedagogické poradenstvo vo Viedni. Zaujímam sa o históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...

Pridaj komentár