Martin Pyco Rausch sa stal vyslancom dobrej vôle UNICEF na Slovensku

TS, Unicef 0

K divadelnej a filmovej herečke Kamile Magálovej a divadelnému hercovi a režisérovi Stanislavovi Štepkovi sa pripojil v boji za práva detí pod hlavičkou UNICEF známy moderátor a hudobný dramaturg Martin Pyco Rausch.

Ako Vyslanci dobrej vôle UNICEF majú všetci rovnaký záväzok – bojovať za zlepšenie detských životov a podporovať aktivity Detského fondu UNICEF na pomoc deťom.

Pre Martina Pyca Rauscha nie je podpora UNICEF

na Slovensku žiadnou novinkou, pretože ako sám povedal, „už dlhšie s nadšením sledujem užitočnú prácu UNICEF na Slovensku a vo svete. Som rád, ak dostáva pomocnú ruku ten, kto si žiaľ sám pomôcť nedokáže, a je mi cťou, že ako Vyslanec dobrej vôle môžem tiež pomáhať zachraňovať životy detí.“

Prvou aktivitou, ktorú Martin Pyco Rausch podporí, sú Priatelia detí UNICEF – neformálne združenie pravidelných prispievateľov, t.j. darcov, ktorí na pomoc deťom prispievajú pravidelne každý mesiac. Priatelia detí UNICEF vytvárajú „zlatý základ pomoci“ a pomáhajú tak utíšiť dlhotrvajúce krízy, promptne reagovať v prípade prírodných katastrof, či zmierniť následky vojen.

Jedným zo spôsobov, ako UNICEF získava pravidelných prispievateľov, je aktívny nábor v uliciach miest formou priameho oslovenia prostredníctvom špeciálne vyškolených rekrutérov. Na istý čas sa jedným z nich stane aj Martin Pyco Rausch, ktorý tiež absolvoval špeciálne školenie. Spolu s rekrutérmi bude v uliciach Bratislavy oslovovať ľudí, objasňovať im prácu UNICEF pre deti a motivovať ich, aby sa stali Priateľmi detí UNICEF.

„Pre UNICEF aj pre mňa osobne je veľkou cťou, že mená ako Kamila Magálová, Stanislav Štepka, Martin Pyco Rausch a Dušan Tittel sú na Slovensku spájané s menom UNICEF a s pomocou deťom. Sme organizácia, ktorá prináša reálne výsledky pre deti a sme hrdí na to, že nám vždy pomáhali a reprezentovali nás popredné osobnosti – speváci, herci, novinári či športovci,“ uviedol Miroslav Kaňa, výkonný riaditeľ Slovenského výboru pre UNICEF.

Prvou celebritou, ktorá spojila svoje meno a úsilie na pomoc deťom s detským fondom UNICEF, bol Danny Kaye v roku 1954. Nasledovala ho Audrey Hepburn a mnohí ďalší poprední špičkoví odborníci alebo mediálne známe osobnosti, ktoré sa rozhodli využiť svoju popularitu, kontakty a energiu v prospech detí. Na Slovensku najdlhšie podporujú UNICEF ako Vyslanci dobrej vôle Kamila Magálová od roku 1995 a Stanislav Štepka od roku 2001. Pred dvomi rokmi sa špeciálnym reprezentantom UNICEF stal trojnásobný najlepší futbalista Slovenska Dušan Titel. Detský fond UNICEF na Slovensku v minulosti významne podporili aj Peter Dvorský a Vašo Patejdl.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár