Špaldové tyčinky – biopotravina 2009

Klaudia Medalová 0
foto: autor

Víťaz súťaže Biopotravina roka 2009

Špaldové tyčinky BIOMILA s 533 hlasmi sa stali suverénne Biopotravinou roka 2009.

Hlasovanie prebiehalo v 20 špecializovaných bio-obchodoch a prostredníctvom internetu od 1. júla a vyvrcholilo 2. októbra 2009, v druhý deň výstavy zdravého životného štýlu BIOSTYL v Incheba EXPO Bratislava.

Z celkového počtu 2 200 platných hlasov získali:

1.    Špaldové tyčinky BIOMILA, Ekotrend Myjava, spol. s r.o.      533 hlasov

2.    RIO 100% BIO jablková šťava,  McCarter, a.s.        347 hlasov

3.    BIO medovina MARKUS, BIO-Apis SK, Včelia farma   335 hlasov

4.    BIOMILA jablká sušené, Ekotrend Myjava spol. s r.o.   229 hlasov

5.    Rulandské biele BIO r. 2007, výber z hrozna,

       NATURAL-ALIMENTARIA s.r.o        212 hlasov

6.    BIO-vajcia 6ks, AGROVITAL, PD   201 hlasov

7.    Arónia čierna BIO, AFRA, farma Odorica   194 hlasov

8.    BIO čaj – PODSKALSKÝ – pre chvíle pohody,

       Ekofarm spol. s r.o.     149 hlasov

Chrumkavé zloženie

Špaldové celozrnné tyčinky sa vyrábajú z celozrnnej špaldovej múky a je v nich ukrytá jemne oriešková chuť špaldy. Pšenica špaldová patrí medzi najstaršie kultúrne plodiny vôbec. Je bohatá na minerálne látky – draslík, horčík, fosfor i železo a je tiež zdrojom niektorých vitamínov skupiny B.

Okrem bio špaldovej celozrnnej múky (93%) obsahujú tyčinky bio palmový tuk, bio droždie, bio trstinový cukor, vodu, soľ a kypriacu látku (sóda bikarbóna). Vyrábajú sa aj posypané soľou alebo sezamom.

Výrobca

EKOTREND MYJAVA, spol. s r.o., sa rozhodol celozrnné špaldové tyčinky BIOMILA prihlásiť do súťaže Biopotravina roka 2009 pre ich výbornú chuť a obľúbenosť u spotrebiteľov.

Diplom pre víťaznú biopotravinu prevzal riaditeľ firmy Ekotrend Myjava, spol. s. r.o., Ing. Dušan Janovíček, z rúk riaditeľky Odboru životného prostredia a ekologického poľnohospodárstva Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho, Ing. Juliany Schlosserovej, CSc, na výstave BIOSTYL 3. októbra 2009.

Výherci darčekových košov biopotravín

Ing. Dušan Janovíček potom vyžreboval spomedzi všetkých platných hlasov päť výherkýň darčekových košov biopotravín. Sú nimi: Milena Krajčírová z Bratislavy, Oľga Gašová z Turej Lúky, Jana Sedlárová z Bohdanoviec nad Trnavou, Viktória Lattová z Prešova a Zita Johanidesová z Trnova.

Súťaž o najobľúbenejšiu biopotravinu roka organizuje Centrum environmentálnych aktivít Trenčín na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva na Slovensku www.biopotravinaroka.info, www.biospotrebitel.sk, www.biodoskol.sk, www.cea.sk už od roku 2005.

Víťazi predchádzajúcich ročníkov súťaže Biopotravina roka:

2008: Ovčí syr s bylinkami (IGET Lipany)   

2007: BIO med kvetový (BIO-Apis SK, Včelia farma)

2006: Jabloňa (Sad Lívia, Kolíňany)             

2005: Špaldová krupica (Ekotrend Myjava, spol. s r.o.)

Ďakujeme všetkým výrobcom, ktorí sa zapojili do súťaže o Biopotravinu roka 2009, spotrebiteľom za ich početné hlasy a partnerom, ktorí podporili toto podujatie: dm-drogeriemarkt, Incheba EXPO Bratislava , Felicius o.p.s. a Zväz Ekotrend Slovakia. 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár