Sťahujú jahodový Nurofen

webnoviny.sk 4

Z trhu sťahujú jahodový Nurofen

Liek Nurofen pre deti Jahoda, ktorý v týchto dňoch sťahujú z trhu, nie je nebezpečný, tvrdí výrobca Reckitt Benckiser Healthcare International. Z pultov odstraňujú šaržu číslo 909263 s použiteľnosťou do apríla 2012.


Nurofen pre deti Jahoda
Foto: Donath-Burson-Marsteller

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) – Liek Nurofen pre deti Jahoda, ktorý v týchto dňoch sťahujú z trhu, nie je nebezpečný, tvrdí výrobca Reckitt Benckiser Healthcare International.

Z pultov odstraňujú šaržu číslo 909263 s použiteľnosťou do apríla 2012. „Rozhodnutie o preventívnom sťahovaní šarže bolo prijaté na základe ojedinelých reklamácií od dvoch českých zákazníkov v minulom roku v súčinnosti so Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv,“ informovala Karla Krejčí z Donath-Burson-Marsteller.Podľa nej si môžu zákazníci liečivo spomínanej dávky bezplatne vymeniť za nové v ktorejkoľvek lekárni. „Spoločnosť verejnosť uisťuje, že prípravky sťahovanej šarže nemôžu mať na malých pacientov žiadne nepriaznivé zdravotné účinky,“ píše sa v tlačovej správe výrobcu, ktorý uverejnil v médiách aj ospravedlňujúce inzeráty. Generálny riaditeľ formy pre český a slovenský trh Paul Karafotas tvrdí, že je to po prvý raz, čo firma v Česku a Slovensku dostala reklamácie na kvalitu prípravku Nurofen pre deti alebo Nurofen pre deti Jahoda.

 Pre zákazníkov i lekárnikov zriadila spoločnosť na telefónnom čísle 0800 004 205 bezplatnú informačnú linku.

 SITA

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. ….Liek nie je nebezpecny…ak by sa nebali, ze sa nejakemu dietatu moze po jeho uziti nieco stat, tak by ho asi nestahovali. Podla mna netusia, aka silna koncentracia moze byt v jednotlivych flastickach.

  2. Ak som podávala tento liek môjmu synovi pokaždý krát niekoľko hodín sústavne plakal (skúšala som tak 3 krát v rôznom veku a stále tá istá reakcia) a bol úplne spotený.Asi teda nie je nebezpečný keď neumrel.Veľmi by ma zaujímalo prečo ho sťahujú,ale pravdu sa asi nedozvieme.

Pridaj komentár