Komplikovaný vzťah dvoch žien

Tip na knihu 0
foto: ikar

Určite sa aj vám stáva, že sa stretávate s ľuďmi, ktorí vás vycuciavajú, vaše vnútorné ja signalizuje červenú…ale ani napriek tomu sa nedokážete vymaniť spod ich vplyvu, oslobodiť sa, odpútať.

Práve takéto situácie opísala v najnovšom románe Jarmila Repovská, ktorej už vyšli dve úspešné knihy. Tá tretia, aktuálna, nesie názov Bodka v adresári.

Bodka v adresári môže znamenať koniec zoznamu, ukončený vzťah, začiatok nového, alebo len obyčajnú bodku.

Repovská ponúka výborný príbeh dvoch úplne odlišných žien. Hana žije navonok všedným životom rozvedenej ženy s dvoma deťmi, ktorá pri každodenných starostiach na svoj osobný život ani nepomyslí. Jej dni spestruje priateľstvo s Darinou, vyzývavou, krásnou ženou. Aj od nej odišiel manžel, no zdá sa, že úspešní muži, často oveľa mladší, zdarne vypĺňajú jej samotu. Jedného dňa sa však karta obráti. Hana stretáva na firemnom večierku šarmantného Andreja, a navyše jej ponúknu zaujímavú pracovnú pozíciu. Vzťah dvoch kamarátok sa začína otriasať. Situácia sa zamotá ešte viac, keď na Hanu začnú prichádzať anonymy…

Autorka skvele opisuje komplikovaný vzťah týchto žien, analyzuje medziľudské vzťahy a medzi riadkami sa snaží čitateľkám poradiť: ako sa vyhnúť takýmto situáciám, podobným problémom. Ako sa nenechať vycuciavať, zneužívať a udupávať… Repovská má za sebou kariéru redaktorky vo viacerých printových a elektronických médiách, takže prácu so slovom ovláda vynikajúco. Brilantne a najmä s porozumením rieši spletité vzťahy a starosti, ktoré život ženám prináša.

Prečítajte si ukážky z knihy „Bodka v adresári“.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár