Aj vám sa už minuli inšpirácie na hry, ktorými by ste vedeli zabaviť svoje ratolesti? Stále vás otravujú vaše deti, aby ste si niečo zahrali? Doma, vonku, dvaja, v skupinke, celá rodina?
Je tu pomocník ako na zavolanie – kniha Poď sa hrať, ktorá ponúka 100 hier z celého sveta. Okrem pravidiel samotnej hry sa o nej dozviete, odkiaľ pochádza a navyše aj nejakú drobnú zaujímavosť. Môžete ich hrať v miestnosti i na dvore či v parku, s priateľmi i osamote. Stolné hry aj divé naháňačky.
Ide často o jednoduché hry, ku ktorým budete potrebovať iba dostupné veci ako kriedu, kocky, loptu, mince, nálepky, guľky, kostičky alebo hracie karty. Autor Oriol Ripoll ich zbieral a upravoval počas niekoľkých rokov, pričom sa inšpiroval v rôznych kútoch zemegule.
Hry sú zoradené do skupín podľa istej podobnosti – podľa druhu hry, jej cieľa, pravidiel ap. A tak napríklad medzi chytačkami nájdete hru Štrkáč z Ghany či Včelí plást zo Salvádora. Nechýbajú hry založené na šťastí a náhode, ktoré sú súčasťou mnohých tradičných hier na celom svete. Časť Stolné hry ponúkajú také zábavy ako Konské dostihy či Kráľovskú hru z Uru, Mezopotámie.
Vaše deti sa skvele zabavia pri hre Kubb, ktorej pôvod je síce neznámy, ale dôkazy naznačujú, že hru hrávali Vikingovia na ostrove Gotland už okolo roku 1000. Šikovnejších určite zaujmú Ručné hry. U nás je asi najznámejšia Kameň, papier, nožnice. V Malajzii však hrajú Wan, tu, zum a na Novom Zélande zasa Hipitoi. Veľmi populárne sú loptové hry, kartové, guľôčkové alebo hry s kamienkami.
Kniha Poď sa hrať prináša naozaj inšpiratívne hry, pri ktorých sa vaše deti nielen zabavia, ale aj čosi naučia. Veď na celom svete žijú deti, ktoré sa radi hrajú. A tak v závere knihy nájdete rozdelenie hier podľa svetadielov, takže váš syn či dcéra si môžu vybrať podľa krajiny pôvodu.
Nazrite do knihy „Poď sa hrať. 100 hier z celého sveta.“
Šikovnejších určite zaujmú Ručné hry
Šikovnejších určite zaujmú Ručné hry