Dospievajúcim dievčatám

Milan Bruno, tip na knihu 12

Máte doma dcéru na prahu dospelosti a vy vlastne ani neviete, čo všetko ju môže trápiť?

Telo i myslenie sa výrazne mení a uponáhľaný, večne pracujúci rodič môže všeličo prehliadnuť. Nielen záležitosti okolo zdravia, sexu, módy, ale aj ohľadom spoločenského života, rodinnej krízy, školy či zamestnania.

Príručka „Dospievajúcim dievčatám“ je výbornou pomôckou pre dospievajúce dievčatá, aj ich rodičov.

Počas dospievania ide o veľa nových a dôležitých vecí

treba si zvyknúť na menštruáciu, uvedomiť si svoju zrejúcu ženskosť i plodnosť, akceptovať sex, upraviť svoje vzťahy s chlapcami i ostatným okolím. Okrem toho treba s plnou zodpovednosťou vziať do vlastných rúk starostlivosť o svoje duševné i telesné zdravie a o svoj vzhľad, zvoliť si životnú dráhu, nájsť svoje nové miesto v pôvodnej rodine, neraz sa práve zmietajúcej v kríze. V knihe nájdete odpovede na tieto i mnohé ďalšie otázky.

Miriam Stoppardová je odborníčka na slovo vzatá. Citlivým spôsobom vysvetľuje dievčatám všetko okolo puberty a tak trochu kontrolné otázky.

  • Cvičíš a dostatočne spíš? Ješ zdravo? Fajčíš alebo piješ alkohol?

  • Uvedomuješ si svoju sexualitu? Ako nadväzuješ priateľstvá?

  • Bola si už na prvej prehliadke u gynekológa? Vieš, akú antikoncepciu zvoliť?

  • Chýba ti osobný priestor a vedia rodičia, čo ťa trápi. A čo potrebuješ?

Odpovede na mnohé otázky a užitočné rady ako prekonať prvé sklamania, krízu v rodine a kedy si plánovať budúcnosť. Neoceniteľné rady a tipy „Dospievajúcim dievčatám“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 3,10 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Rozhodne lepšou voľbou je kniha Stvorená pre lásku. Vrelo odporúčam všetkým dospievajúcim babám. V tejto knihe sa dozviete pravdu o užívaní antikoncepcie, pomôže pochopiť ako sa stať tou, ktorou má žena byť. Kniha pomáha dievčatám orientovať sa pri ich fyzickom aj duševnom dozrievaní.

  2. Rozhodne lepšou voľbou je kniha Stvorená pre lásku. Vrelo odporúčam všetkým dospievajúcim babám. V tejto knihe sa dozviete pravdu o užívaní antikoncepcie, pomôže pochopiť ako sa stať tou, ktorou má žena byť. Kniha pomáha dievčatám orientovať sa pri ich fyzickom aj duševnom dozrievaní.

  3. Tieto knihy o dospievaní pre dospievajúcich sú super. V tomto veku sa baby příliš nechcú rozprávať s rodičmi a od kamošiek sa často dozvedajú věci, že mi vstávajú vlasy dupkom, keď to počujem. V takejto príručke sa aspoň dozvedia pravdu

  4. Tieto knihy o dospievaní pre dospievajúcich sú super. V tomto veku sa baby příliš nechcú rozprávať s rodičmi a od kamošiek sa často dozvedajú věci, že mi vstávajú vlasy dupkom, keď to počujem. V takejto príručke sa aspoň dozvedia pravdu

  5. Súhlasím s tebou mamina. V tomto veku je najhoršia nevedomosť prípadne zlé informácie. A keď sa dievčatá nevedia otvorene porozprávať s rodičmi, takáto kniha by určite doma nemala chýbať. Ja si spomínam, že som mala knihu Dospievanie a sex a dosť mi v tom veku pomohla

  6. Súhlasím s tebou mamina. V tomto veku je najhoršia nevedomosť prípadne zlé informácie. A keď sa dievčatá nevedia otvorene porozprávať s rodičmi, takáto kniha by určite doma nemala chýbať. Ja si spomínam, že som mala knihu Dospievanie a sex a dosť mi v tom veku pomohla

Pridaj komentár