Encyklopédia dinosaurov

Milan Buno, tip na knihu 0

Svet dinosaurov láka deti od toho najútlejšieho veku a možno aj vy ste už svojej ratolesti kupovali nejakú knižku o dinosauroch, omaľovánku či figúrku dinosaura. Na knižnom trhu je novinka o najnovších poznatkoch, ktoré vedci zozbierali k životu dinosaurov. Encyklopédia dinosaurov ponúka na 130. stranách množstvo nádherných fotografií a obrázkov, zaujímavé fakty a užitočné informácie.

Vydajte sa objavovať predhistorickú Zem a zoznámte sa s dinosaurami.  V Encyklopédii dinosaurov sa dozviete, ako tieto tvory vyzerali, ako žili a prečo už nežijú. Zistíte, ako odborníci skúmajú fosílie dinosaurov a iných pravekých živočíchov. Uvidíte strhujúce fotografie, na ktorých minulosť opäť ožíva. Preštudujte si presné fakty a kvízové otázky, ktoré robia z učenia zábavu. Na spodnej strane každej dvojstrany je otázka a vedľa hneď aj odpoveď…dolu hlavou aby to nebolo také jednoduché.

Bočné stĺpce poskytujú množstvo rozličných poznatkov, napríklad ako sa dinosaury chránili svojimi chvostmi, či ako lovili. V kruhoch s nadpisom Zvláštne, však? Sa nachádzajú mimoriadne zaujímavé údaje.  A na konci knihy nechýbajú dinosaurie rekordy. Vedeli ste povedzme, že hydrosaury mali až tisíc zubov, ktoré im slúžili na drvenie rastlín? Alebo že najväčšie vajce opísané ako Mackroelongatoolithus xixiaensis sa našlo v Číne a bolo dlhé až  centimetrov?

O tom všetkom v novej Encyklopédii dinosaurov.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 3,90 z 5)
Loading...

Pridaj komentár