Tajomný príbeh nesmrteľnej lásky

Milan Buno, tip na knihu 0

Tejto knihe určite kresťanskí dogmatici tlieskať nebudú. Tento príbeh isto vyvolá diskusiu, možno aj búrlivú, v každom prípade však osviežujúcu. Autor sa v nej nebojí pustiť do kontroverzných tém, odkrýva neraz zamlčované. A všetko jeho snaženie vedie k číslu 9, ktoré je symbolom ženy, altruizmu, dávania a tvorenia…

Jozef Banáš prichádza s knihou, ktorá určite zarezonuje na slovenskom knižnom trhu. Kód 9 je pútavý príbeh, v ktorom sledujeme dvoch hlavných hrdinov. Michal, putuje z Východu na Západ. Z Číny cez Tibet, Nepál, Indiu do Vatikánu v reálnom čase. Oproti nemu putuje zo Západu na Východ druhý hlavný hrdina – Ježiš Kristus. Michal plní istú úlohu, ktorú dostal od síl dobra a skladá cestou deväť symbolov, aby sa z nich vytvoril konečný symbol.

„Deviatka je najvyššie číslo číselnej sústavy a symbolizuje ženu, altruizmus, zatiaľ čo jednotka symbolizuje muža, egoizmus.  Úlohou hlavného hrdinu je nastoliť opäť rovnováhu medzi mužom a ženou,“ vysvetľuje Jozef Banáš.

V knihe ponúka Banáš neraz tvrdé a šokujúce fakty o náboženstvách, najmä o kresťanstve a katolíckom vierovyznaní. Odmieta napríklad krstenie novorodeniatok, cirkevné finančné kšefty, nedôstojné postavenie ženy v cirkvi, či mocenské ambície cirkvi. Kódu 9 nechýba dobrodružstvo, erotika, láska ani napätie. Už vznik tejto knihy sprevádzali nezvyčajné tajomstvá.

Najzvláštnejšie bolo nepálske stretnutie autora s jeho detskou láskou Kumari… Miesta, kde sa román Kód 9 odohráva totiž pochodil Jozef Banáš osobne – Tibet, Nepál, Indiu a sám priznáva, že táto cesta zmenila mnohé jeho názory či vnímanie života. „Žiaľ, duchovnosť sa aj z týchto tradične duchovných oblastí pod vplyvom komercie a konzumného tlaku médií a reklamy vytráca. Aj Kód 9 má byť akýmsi varovaním pred tým, kam svet smeruje,“ dodáva Banáš.

Prečítajte si úryvok z knihy Kód 9.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár