Káva, putování za tajemstvím kávových specialit.

tip na knihu 0

„Značka NESCAFÉ, ktorá patrí do portfólia spoločnosti NESTLÉ, pripravila v spolupráci s českým dobrodruhom a cestovateľom Jorge Zorrom, limitovanú edíciu luxusnej kuchárky pod názvom „Káva, putování za tajemstvím kávových specialit“.   Kniha nie je len obyčajnou kuchárkou, ale zároveň i cestovateľskou reportážou plnou autentických zážitkov a fotografií z oblastí, kde sa pestuje káva. Čitatelia sa pritom dozvedia aj zaujímavé informácie o objavení a pestovaní kávy ako takej. Všetko je vsadené do historického rámca, a tak má čitateľ možnosť spojiť si významné míľniky z histórie kávy s historickými udalosťami v Európe. Kniha je zdrojom zaujímavých informácií o káve, jej  pôvode, histórii a pestovaní, ale aj o ľuďoch, pre ktorých je káva zdrojom obživy.

 

70 originálnych receptov

Kniha obsahuje zároveň 70 originálnych receptov, ktoré pochádzajú z krajín, kde sa pestuje káva. Celkovo ide o 18 nasledujúcich štátov: Mexiko, Honduras, Nikaragua, Kostarika, Panama, Kuba, Jamajka, USA, Venezuela, Kolumbia, Ekvádor, Peru, Brazília, Etiópia, Jemen, Indonézia, Vietnam a Srí Lanka. Autor kuchárky sa ako účastník niekoľkých expedícií do Latinskej Ameriky a do ďalších kútov sveta stretol so zaujímavými ľuďmi, pre ktorých káva predstavuje jediný spôsob obživy a veľmi ho zaujal ich životný štýl. Rozhodol sa preto podeliť so svojimi skúsenosťami aj so slovenskými čitateľmi a pripravil kuchárku, plnú nielen originálnych receptov z kávových oblastí, ale aj cestovateľských zážitkov, aby čo najvernejšie priblížil život v kávových oblastiach.  

 

Káva ako ingrediencia

Ingredienciou použitou vo všetkých receptoch v kuchárke je rozpustná káva NESCAFÉ. V kuchárke sú uverejnené ako aj slané, tak aj sladké jedlá. Zaujímavosťou ale je, že viac je zastúpených práve slaných jedál. Uvedené môže byť pre kulinárov novinka, pretože káva je väčšinou spájaná so sladkými jedlami. Recepty sú rozdelené podľa náročnosti a doby trvania prípravy jedál do troch kategórií – príprava do 30 minút, 1 hodiny a 1,5 hodiny. Pri každom recepte je takisto označené, ako je ten-ktorý recept energeticky výdatný.  

Viac informácií je možné nájsť na www.nescafe.sk.

Na tejto webovej stránke si uvedenú kávovú kuchárku môžete aj objednať.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár