Kľúč k šťastiu

Milan Buno, tip na knihu 0

„Šťastie je také prelietavé, že až keď nás opustí, vieme, ako veľmi nám chýba. Marcela Laiferová vie o šťastí veľa, lebo jej život je aj o ťažkých stratách,“ povedala po prečítaní knihy Kľúč k šťastiu Alena Heribanová.

Nájdete v nej tipy a triky, ako prežiť ťažké chvíle s nadhľadom a optimizmom; všeličo o charizme, stereotypoch, biologických hodinách, trápení z rozchodu, ale aj o zdravom egoizme, či o tom, čo vynervuje ženu a čo muža. „Laiferová vie o šťastí spievať, rozdávať ho, a vie o ňom aj krásne písať,“ dodáva Heribanová.

Tí, ktorých má úspech rád a sú šťastní, sú vždy mimoriadne ústretoví technickým novinkám. Prví si kúpia robotický vysávač, 3D televízor či chladničku so šiestym zmyslom… „Nevšimol som si, čo z toho doma Marcela má,“ uvažuje Zoro Laurinc, „ale medzi tými, ktorí si nikdy nedajú pokoj, zaujímajú sa o všetko nové a aj to vyskúšajú, bude určite medzi prvými. Aj keby mala ísť na trabante.“

Marcela Laiferová sa v obidvoch profesiách stretáva s ľuďmi a má možnosť spoznať ich osud. Rada sa s nimi rozpráva na rôzne témy a zistila, že ľudia sa veľakrát trápia nad maličkosťami a zbytočnosťami. „Majú nerealizovateľné túžby, ktorých sa nechcú vzdať,“ vysvetľuje Laiferová zrod knižky Kľúč k šťastiu. „Človek má mať vysoké ciele a túžby, ale mal by ich vedieť realizovať. Pokora a prijímanie zlého aj dobrého je cesta každého z nás. Učíme sa to stále každý deň.“ Podľa Laiferovej sa treba zmieriť s tým, že robíme chyby, ale pokúšame sa z nich poučiť. Každý prežíva život plný prekážok, ale dôležité je s nimi bojovať s optimizmom.

„Vždy, keď počujem spievať Marcelu Laiferovú, oceňujem, že sa nepredvádza iba hlasom, ale zakaždým jej aj dobre rozumieť, pretože Marcela si váži slová,“ dodáva Ľubomír Feldek. „Prežila úspešný život – a je od nej pekné, že chce aj iným, nielen nám svojim priateľom, ale aj tisícom neznámych čitateľov – prezradiť, ako sa taký život žije…“

Aj preto nikoho neprekvapí, že Marcela o slovách nielen spieva, ale aj sama sa rada vyjadruje slovom. Najnovšie v knihe Kľúč k šťastiu plnej zaujímavých postrehov a rád.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár