Kniha o pastierovi

Milan Buno, tip na knihu 0

Kniha, ktorá vyvolala medzinárodný ohlas a záujem vydavateľov. Kniha, ktorá prišla na svet za zvláštnych, dokonca tajomných okolností. Kniha, o ktorej Paulo Coelho povedal: „Nadčasový príbeh o človeku, ktorý hľadal novú cestu. Je to podnetné a dojímavé rozprávanie.“ Kniha o pastierovi, ktorá vychádza aj na Slovensku, rozpráva nádherný príbeh o tom, ako jedna modlitba zmenila svet…

Autorka Joann Davisová ju objavila náhodou, keď po smrti profesora angličtiny Orlanda Robertsa kúpila jeho starú usadlosť vo Vermonte. Bola to ruina, vodovodné kohútiky tiekli a dvere škrípali. Všade samé fascikle, truhlice a plno kníh. A medzi nimi akási kniha napísaná zmiešaninou holandčiny a angličtiny z 11. až 16. storočia. Na väzbe knihy z jemnej kože bol vytlačený obrázok pastiera a medzi stránkami lístok „Treba dať preložiť“. Profesor Roberts to už nestihol, a tak Joann Davisová našla prekladateľských expertov z najvýznamnejších univerzít a rok pripravovali Knihu o pastierovi.

Príbeh o pastierovi Jošiovi sa začína na trhovisku, kde chlapca Dávida bil otec. Pastierovi prišlo chlapca ľúto, zastal sa ho, a keď ho otec vyhodil z domu, prichýlil ho. Pastier sa potuloval po krajine a chlapec ho nasledoval. Zakrátko sa k nim pridala aj bývalá otrokyňa Alžbeta, ktorej starý otec rozpovedal príbeh o „novej ceste“. Pastiera jej rozprávanie zaujalo a všetci traja sa vybrali hľadať novú cestu. Cestou postupne stretli Rozprávača, Lekárnika a Slepca. Všetci traja im rozpovedali príbehy plné podobenstiev, obrazov, mravných ponaučení.

Kniha si získala čitateľov na celom svete nielen rozprávačstvom, ale najmä magickou atmosférou, ktorá z nej sála. Joann Davisová je už dlhé roky skúsená knižná redaktorka a spisovateľka. Jej knihy vyšli v Taliansku, Mexiku, Japonsku či v Indonézii. „Takáto kniha prichádza iba raz za uhorský rok,“ zhodujú sa kritici i čitatelia o knihe, ktorú autorka venovala „ľahkovážne štedrým a neúnavne láskavým“.

Prečítajte si ukážky z knihy „Kniha o pastierovi“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...