Zlodeji labutí

Milan Buno, tip na knihu 0

Charizmatický a talentovaný maliar Robert Oliver zaútočí na obraz „Leda“ vo washingtonskej Národnej galérii výtvarného umenia. Prečo sa slávny umelec pokúsil zničiť to, čo pokladá za najcennejšie? Jeho jediné vysvetlenie znie: „Urobil som to pre ňu.“

Elisabeth Kostovová je prefíkaná a skvelá autorka, píše o autorke knihy Zlodeji labutí The Washington Post. Jej ľúbostný príbeh presahuje najkrajnejšie hranice…

Maliara Olivera umiestnia do psychiatrickej liečebne, kde sa mu začne venovať psychiater Andrew Marlow. Ten je známy tým, že „sa pri ňom rozhovorí aj kameň“, no pri Oliverovi sa ocitá v slepej uličke. Marlow sa snaží preniknúť hlbšie do pocitov a tajomstva slávneho maliara a ako posadnutí začína pátrať v minulosti. Postupne preniká nielen do života žien, čo mali k Oliverovi najbližšie, ale odhalí aj dramatický príbeh lásky a umeleckej sebarealizácie, ktorý sa odohral v období francúzskeho impresionizmu.

Elizabeth Kostovová napísala podľa kritikov majstrovský román, ktorý nás zavedie do viacerých amerických veľkomiest súčasnosti, ale aj do exotického Acapulca, či na drsnokrásne pobrežie Normandie. Pútavý román postupne odhaľuje tajomnú postavu krásnej mladej ženy vo viktoriánskom oblečení. Kto to vlastne je?

Prežívame v ňom rôzne podoby lásky – perspektívnu i pomýlenú, osudovo poslednú i zatajovanú, reálnu aj čisto snovú. Zlodeji labutí sú o posadnutosti, stratách, ktoré utrpeli dejiny, a schopnosti umenia uchovať ľudskú nádej.

Prečítajte si ukážky z knihy „Zlodeji labutí“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 2,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár