Láska hodná dávania

kumran.sk 0

Dochádza nám láska?

Zdá sa nám ťažké milovať? Len s ťažkosťami odpúšťame ľuďom navôkol? Trpezlivosť sa stáva ohrozeným druhom? Láskavosť zabudnutou cnosťou? Ak áno, je možné, že sme zabudli na jeden krok – na základný a prvý krok. Byť milovaní.

Formát: 210x135mm, 172 strán, lepená väzba, lakovaná obálka

 

Čo hovorí o tejto knihe Monika Stehlíková Lešková – prekladateľka:

Nemyslím, že každá kniha má potenciál zmeniť  nás… ale pri práci s týmto textom, som plakala, smiala sa, zažila som vnútornú metamorfózu, ožilo moje srdce i intelekt. Vynikajúca kombinácia hĺbavých myšlienok s prenikavými postrehmi z každodennosti. Lucado ponúka veľmi svieži nový pohľad na všeobecne známu 13. kapitolu Listu Korinťanom. Láme vžité stereotypy o dávaní a prijímaní lásky, o snažení a milosti. Kniha hodná  čítania…

Stránka autora knihy Maxa Lucada, jediného autora, ktorý vyhral tri ceny Christian Book of the Year (Kresťanská kniha roku), prezývaný aj „najlepší kazateľ Ameriky“.

Ukážka:

„Osoba, ktorej bolo odpustené málo, i málo miluje.“ Rovnako ako Jumbo jet i tento princíp má široké krídla. Ako lietadlo nás táto pravda pozdvihnena vyššiu úroveň. Ešte raz si to prečítajme. „Osoba, ktorej bolo odpustené málo, i málo miluje.“ Inými slovami, nemôžeme dať to, čo sme nikdy nedostali. Ak sme nikdy nedostali lásku, ako môžememilovať ostatných?

Ach jaj, ako sa len snažíme! Akoby sme mohli lásku vykúzliť čírou silou vôle. Akoby v nás bola nejaká destilačná továreň navýrobu lásky, ktorej stačí kúsok dreva alebo trochu väčší plameň.S pevným rozhodnutím podkurujeme a prikladáme. Aká je našazvyčajná stratégia pri náprave problémového vzťahu? Snažiť sa ešte viac.

„Potrebuje moja manželka moje odpustenie? Neviem ako, ale som rozhodnutý dať jej ho.“

 „Nezaujíma ma, ako veľmi to bude bolieť, ale budem k tomu flákačovi milá.“

„Mal by som milovať svojho blížneho? V poriadku. To si píšte,že budem.“

A tak sa snažíme. Škrípeme zubami. Zatíname päste. Budeme milovať, aj keby nás to malo zabiť. A presne to, sa nám môže stať.

Mamina, ocino, požehnáš ma?

Cez nevinné kýchnutie malej Anny a zvyčajnú odpoveď jej otca „Na zdravie“ nás Neal Lozano (autor knihy Vyslobodení) vedie k nezabudnuteľnému odkrytiu veľkej pravdy o požehnaní. Na svojej ceste k jej odkrytiu si otec s dcérkou čítajú príbeh z Ježišovho detstva, keď Ježiš ako malý chlapec prežíval radosť z tohto požehnania vždy, keď požiadal svoju mamu, aby mu porozprávala príbeh o jeho narodení.

Cez nežné príbehy Anny a Ježiša vedie kniha Mamina, ocino, požehnáš ma? rodičov jednoduchým, no zároveň nádherným procesom učenia sa, ako hovoriť slová požehnania do sŕdc svojich ratolestí. A deti v sebe odhalia túžbu po takýchto slovách lásky a nádeje a naučia sa o ne požiadať.

Formát: 220x285mm, 32 strán, šitá väzba v tvrdých doskách, lakovaná obálka

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár