„Bojím sa života, nie smrti.“

Milan Buno, tip na knihu 0

„Strach mám skôr zo života, smrti sa nebojím,“ povedal autor bestselleru Život po živote Raymond Moody, ktorý prichádza v nedeľu na návštevu Slovenska. V týchto dňoch mu vyšla ďalšia kniha Záblesky večnosti, ktorá približuje, ako rodina a priatelia často prežívajú prvé chvíle spolu so svojím blízkym na ceste z tohto do nasledujúceho života. Autor rozpráva o „spoločných zážitkoch na prahu smrti“.

Záblesky večnosti je prvá kniha, ktorá sa zaoberá týmto úžasným aspektom vzájomného duchovného prepojenia. „Na predstave života po smrti naozaj musí niečo byť,“ myslí si Moody. Práve „záblesky večnosti“ považuje za jednu z nevysvetliteľných vecí: podobné pocity ako umierajúci mávajú aj ľudia, ktorí pri umierajúcom trávia posledné dni a hodiny. Aj oni podľa Moodyho prieskumu cítili, ako duša zomierajúceho opúšťa jeho telo a ako sa umierajúcemu pred očami premieta celý jeho život.

Niektorí vnímajú jemnú hmlu nad telom matky či otca, ktorý práve zomrel. Ďalší rozprávajú o tom, ako odprevádzali člena rodiny na jeho ceste do neba… Príbehy v knihe Záblesky večnosti sú prekvapujúce a zároveň upokojujú. Ponúkajú útechu i nádej, vrhajú nové svetlo na tajuplnú cestu, čo nás čaká na konci tohto života.

Raymond Moody vyštudoval filozofiu, jeho vášňou sa stalo predovšetkým staroveké grécke myslenie. Zároveň tiež absolvoval medicínsku fakultu a stal sa psychiatrom. Nebol vychovaný v náboženskej rodine a vždy sa všetko snažil vysvetliť logicky a racionálne. Napriek tomu dospel k záveru, že niektoré veci rozumom nemožno vysvetliť. Moodyho čaká v Bratislave autogramiáda, prednáška a tlačová konferencia. Z knihy Život po živote, ktorú preložili do 30 jazykov, sa predalo 13 miliónov výtlačkov.

Prečítajte si úryvky z knihy „Záblesky večnosti“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár