(Ne)schopná matka

Milan Buno, tip na knihu 0

Tá príjemná inštruktorka z kurzu pre tehotné vám určite nepovedala, čo bude „potom“… spomínate si na tie optimistické reči, aké to bude nádherné, úžasné, obohacujúce?

A takmer žiadne slovko o tom, aké budete zničené, nevyspaté, ogrckané, v byte bordel, v hlave zmätok a v žalúdku samé nezdravé jedlo, lebo na to zdravé nemáte čas? Príprava a tréning sú síce dobré, ale nijaká teória sa nevyrovná praxi.

Ak ste mali či máte podobné pocity aj vy, práve pre vás je určená novinka (Ne)schopná matka od autoriek K.Cookovej a L.Wyndhamovej-Readovej. Na vyše 250 stranách sa dokázali výborne vcítiť do roly matky a odborne, no zároveň s nadhľadom a pútavo píšu o cvičení, výžive, životnom štýle či príprave na materstvo.

Ich hlavný cieľ je dostať vás, mamičky, do skvelej formy. Obe sú profesionálky vo svojom odbore, jedna má pod palcom zdravú výživu a druhá cvičenie, keďže je fitnesovou trénerkou hviezd.

Isto aj vás chodia po rozume otázky typu „Zmestím sa ešte niekedy do svojich nohavíc?“ Alebo „Ako to, že tá mamička na ihrisku vyzerá tak príťažlivo len niekoľko týždňov po pôrode?“ Či „Kde zoberiem čas na behanie po parku, keď sa starám o bábätko?“ Verte, podobne sa pýtajú mnohé iné mamičky, hoci to nepovedia nahlas. Bábätko môže dramaticky zmeniť váš život aj vaše telo. Stravovanie a cvičenie je zrejme to posledné, na čo myslíte, keď sa staráte o malý batôžtek šťastia. Možno sa vás zmocňuje nespokojnosť, pochybnosti o vlastných schopnostiach, pocit bezmocnosti a ťažko hľadáte motiváciu.

Stačia však malé krôčiky na to, aby ste vhodným stravovaním a účinným cvičením opäť získali svoje stratené krivky a rýchlo, bezpečne a úspešne sa zbavili tehotenských kilogramov. Optimistický a nenásilný prístup v knihe (Ne)schopná matka povzbudzuje čerstvé mamičky, aby vzali veci do vlastných rúk a zbytočne sa netrestali za občasné prehrešky. Šikovné tipy a riešenia, rady týkajúce sa stravovania a skutočné príbehy mamičiek spolu s praktickými cvičeniami dajú nemožným mamičkám v krátkom čase švih.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,70 z 5)
Loading...

Pridaj komentár