Pomóc! Už som ako moja mama!

tip na knihu 0
foto: fragment.sk

Začalo sa vám z nejakého nevysvetliteľného dôvodu zdať žehlenie všetkých častí oblečenia vrátane spodnej bielizne nevyhnutné?

Naozaj z vašich úst práve vyšla veta: „Mohol by si sa prestať na mňa takto pozerať!“ To je neklamný dôkaz, že patríte medzi ženy, ktoré sa pomaly, ale iste začínajú meniť na vlastné matky.

Dá sa vyhnúť tomu, aby som sa podobala svojej matke?

Podľa psychológov sa ženy počas života menia na svoje matky, pretože s nimi boli najužšie späté, keď sa im formoval mozog, a matka teda predstavovala ich okno do vonkajšieho sveta. Táto kniha humorným spôsobom hovorí o nezvrátiteľnom vývoji všetkých žien (vrátane tých, ktoré sú „celý otec“) smerom k nadčasovému, nesmrteľnému symbolu matky. Kedykoľvek na vás padne depresia z toho, že sa meníte na svoju mamu, neberte to ako prehru, ale ako víťazstvo. Plníte úlohu, ktorá už tisícky rokov vyplýva zo zákonov prírody – a utešujte sa škodoradostnou istotou, že to isté raz čaká aj vašu pubertálnu, búriacu sa (a vraj takú odlišnú) dcéru.

S touto témou sa výborne popasovala autoka knihy Gina McKinnonová a prekladateľka Alena Redlingerová. Vydalo vydavateľstvo Fragment.

Knihu dopĺňa päťdesiat humorných ilustrácií (Mike Mosedale), ktoré sú vítanou útechou pre každú ženu na pokraji krízy stredného veku.

Prečítajte si ukážku.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár