Svet zanikne v roku 2012!

Milan Buno, tip na knihu 0

V roku 2012 zanikne svet. Hlásajú to dnešní prívrženci apokalypsy a odvolávajú sa na proroctvá Mayov. Stane sa tak presne 21.12.2012 a na svedomí nás bude mať obrovská katastrofa. Autor mnohých bestellerov Walter-Jörg Langbein a autor novinky 2012-Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov skúmal dávne proroctvá starých vyspelých kultúr a porovnával ich s najnovšími vedeckými poznatkami. Zanikneme ako kedysi bájna Atlantída?

Mayský kalendár vymyslela veľmi múdra civilizácia žijúca v strednej Amerike. Práve jeden vek v tomto kalendári sa končí v decembri  2012. Hovorí sa, že tento kalendár je najpresnejší na svete a v roku 2012 ľudstvo naozaj ohrozujú apokalyptické katastrofy – pád meteoritov a dávno očakávaný výbuch sopky v Yellowstonskom národnom parku. Skutočné posolstvo Mayov znie: Ľudstvo môže prežiť iba vo vesmíre, zachrániť ho môže len najmodernejšia technika. Vyhráme preteky s časom?

Langbein sa pustil do štúdia starých legiend Mayov, Indiánov kmeňa Hopiov a staroindických ság, aby zistil aká je skutočnosť. Hľadal dôkazy v Platónových spisoch, v kresťanských záznamoch aj v Koráne. Aj kamenní svedkovia na Veľkonočnom ostrove, na ostrove Nan Madol alebo na polostrove Yucatán hovoria jasnou rečou: Katastrofy podobné skaze Atlantídy sa dejú odnepamäti a znamenajú koniec celých národov. A budú sa diať aj v budúcnosti.

Dnešná veda ráta s ničivými pádmi meteoritov a s mocnými výbuchmi sopiek Pinatubo alebo Vezuv. Ešte horšie následky pre ľudstvo bude mať prebudenie supervulkánu v Yellowstonskom národnom parku – výbuch nielenže pochová tisícky ľudí v prúde lávy, v kamenných úlomkoch a v oblakoch popola, ale odštartuje aj novú ľadovú dobu, bude nedostatok potravín a život na Zemi sa od základov zmení.

Kniha 2012-Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov však pripomína – posolstvo Mayov nepredpovedá konečný zánik. Mayský cyklický kalendár, náhrobná doska v Palenque, pyramída hadieho boha Kukulkana v meste Chichén Itzá síce hovoria o konci, ale aj o novom začiatku. Mayovia rozprávajú o učiteľoch, ktorí prišli na Zem v obrovských vesmírnych mestách a neskôr sa do nich opäť vrátili. A práve v tomto posolstve spočíva naša budúcnosť: cesta ľudí pokračuje do diaľav vesmíru. Len tam môžeme prežiť a rozvíjať sa. Nemusíme sa stať ďalšou Atlantídou, no treba sa rýchlo rozhodnúť a vydať sa na cestu.

Prečítajte si úryvok z knihy „2012-Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,30 z 5)
Loading...

Pridaj komentár