Prečo muži robia všetko na poslednú chvíľu…

Tip na knihu 0

Prečo muži robia všetko na poslednú chvíľu… ….a ženy dotiahnu veci do úspešného konca?

Tak znie celý názov novej knihy Allana a Barbary Peasovcov, ktorí už dlhé roky skúmajú rozdiely medzi mužmi a ženami. Už vyše tridsať rokov robia rôzne experimenty, analyzujú kilometre filmového materiálu, robia rozhovory v televízii, prednášajú a stále dokola sa stretávajú s tou istou otázkou: Prečo sú muži a ženy takí rozdielni?!“

Partnerské vzťahy krachujú, lebo muži nechápu, prečo sa ženy aspoň trochu neprávajú ako oni. A ženy očakávajú, že muži budú reagovať presne tak ako ženy. Všetci vieme, že existujú isté evolučné a biologické príčiny, prečo sa muži a ženy správajú tak, ako sa správajú. Napriek tomu si nedokážeme uvedomiť a prijať, že ten rozdiel tu bude vždy. Peasovci preto vo svojej knihe ponúkajú praktické riešenia a konštruktívne postupy, ako pochopiť svojho partnera/partnerku.

Najviac kníh o medziľudských vzťahoch píšu ženy a kupujú opäť prevažne ženy (viac ako 80%). Nezaujatému pozorovateľovi by sa mohlo zdať, že ženám väčšmi záleží na vzťahoch než mužom. A v podstate je to pravda.

Ak sa pozrieme na rebríček priorít mužov, zistíme, že sústredenie sa na vzťah nie je prirodzenou zložkou ich psychiky. No pravda je taká, že muži si rovnako ako ženy želajú dobrý, zdravý a plnohodnotný vzťah. Rozdiel je iba v tom, že oni jednoducho iba čakajú, že jedného dňa im perfektný vzťah spadne do lona a nebudú pri tom musieť ani len pohnúť prstom.

Ženy zasa často robia chybu v tom, ak si myslia, že muž, ktorý ich ľúbi, ich zároveň aj chápe. Zvyčajne je opak pravda. Nazývame jeden druhého „opačným pohlavím“ a máme na to dobrý dôvod – sme naozaj celkom „opační“.

Skúste zatvoriť partnerskú dvojicu do izby, nechajte ich tam dostatočne dlho, pobyt im okoreňte trochou stresu spôsobeného hrajúcimi sa deťmi a výsledok je zaručený. Drvivá väčšina dvojíc sa v takejto situácii poháda.

Ak k tomu pridáte svokru, nešťastie je hotové! Presne ako táto izba sú Vianoce – všetci ich chceme prežiť v pokoji a šťastní, napriek tomu niet roka, kedy by sme sa viac či menej pohádali. Rozličné nezhody a konflikty, ktoré sa počas roka podarilo zamiesť pod koberec, sa odrazu vynoria a mnohé páry si s nimi nevedia poradiť. Hladina stresu stúpa a je úplne bežné, že človeka naštve aj maličkosť, ktorú by si inak nevšimol. Čo teda robiť?

Peasovci radia ako čítať medzi riadkami, ako sa vyrovnať s „podrýpavačskými“ náladami. Ako spoločne jazdiť autom a nezblázniť sa pri tom? V knihe „Prečo muži robia všetko na poslednú chvíľu a ženy dotiahnu veci do úspešného konca“ nájdete aj odpoveď na otázku, prečo sú ženy verné a prečo si muži nevedia pomôcť.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 2,50 z 5)
Loading...

Pridaj komentár