Pripravujeme sa na školu

Mgr. Milan Buno 0

Martinka  je vzorná škôlkarka. Vie si zaviazať šnúrky na topánkach, prezliecť sa, zapnúť gombíky…aj keď občas do nesprávnej dierky. Pozná skoro celú abecedu, vie sa podpísať, napísať maminkine aj ockove meno.

Martinka je tiež zvedavá, veľmi zvedavá a tak sa už teší do školy. „Tam sa naučíš veľa zaujímavých a užitočných vecí,“ sľubovala mama.

Martinka sa už nevie dočkať a tak hľadá rôzne knižky pre predškolákov ako je ona.

Na prázdninách

Tak napríklad knižka „Na prázdninách. Zabav sa s magnetmi!“. Pestrými magnetkami si deti môžu ľubovoľne dotvárať obrázky, ako sa im len páči. Deti sa predsa najlepšie učia formou hry, takže zažijú veľa zábavy, spoznajú rozličné činnosti a veci, budú rozvíjať svoj jazyk, zlepšia sa v počítaní.

Maľovaná abeceda

„Adam v škole nesedel, abecedu…“…určite nevedel, ak tam nesedel. Ale vaše deti sa môžu abecedu naučiť už pred nástupom do školy. Nádherné a jednoduché veršíky na písmenká abecedy doplnené ilustráciami Vladimíra Machaja nájdete v knižke „Maľovaná abeceda“.

500 hier na pobavenie

A keďže stále platí škola hrou, rodičia s deťmi určite radi siahnu po knihe „500 hier na pobavenie“. Knižka nielen pobaví, ale aj naučí. Nájdete v nej mnoho rébusov, dokresľovačiek od bodky k bodke, hádaniek, labyrintov a pod. S touto knižkou sa váš skoro školák rozhodne nudiť nebude!

Kniha zábavných aktivít pre chlapcov

A ešte čosi pre neposedných chlapcov. V „Knihe zábavných aktivít pre chlapcov“ nájdete najrôznejšie hádanky, bludiská, hry, porovnávania, hľadanie slov a ďalšie ľahšie i ťažšie zábavné úlohy pre deti od troch rokov. Nechýba ani návod na zhotovenie papierového automobilu, masky chrobáka, bagra či dinosaura. A bonus navyše – viac ako 140 nálepiek!

My first songs in english

A čo tak angličtina? Tento jazyk predsa vládne svetu a tak sa treba naučiť nové slovíčka. V milej knižke „My first songs in english“ sa deti zoznámia s tradičnými anglickými pesničkami a naučia sa ich spievať v pôvodnom jazyku. Niektoré melódie sú známe aj u nás. Kniha obsahuje 10 pesničiek a nakoniec si deti môžu ešte vyfarbiť obrázok!

Obrazový slovníček – Angličtina

Užitočná je aj knižka „Obrazový slovníček angličtina“. Tento slovníček je plný obrázkov, vďaka ktorým si deti obohatia predstavivosť a slovnú zásobu. Obrázky sú jednoduché, pomáhajú rýchlo a trvalo si zapamätať anglické slová. Kniha deti zaujme aj vďaka odkrývacím a vysúvacím okienkam.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár