Pútnik z Compostely

Milan Buno, tip na knihu 2

„Predtým som videl veci komplikovaným spôsobom, ale po púti som zistil,  že všetko je omnoho jednoduchšie,“ povedal jeden z najvplyvnejších svetových spisovateľov Paulo Coelho. V upravenom preklade mu vychádza kniha Pútnik z Compostely (Mágov denník), jeho prvý bestseller. Coelho je tu presne taký, ako ho poznáme z veľkých hitov Alchymista, Piata hora či Brida. Trpezlivý a vytrvalý hľadač duchovných tajomstiev. Skvelý pozorovateľ.

Rok pred vydaním knihy Pútnik z Compostely absolvoval Coelho trojmesačnú iniciačnú púť po preslávenej a zároveň magickej ceste z južného Francúzska do galícijského Santiaga de Compostela. Tu sa nachádza hrob svätého Jakuba, ktorý podľa legendy priniesol kresťanstvo obyvateľom Pyrenejského polostrova. Kniha je záznamom udalostí, pocitov a skúšok, ktoré Coelho zažil počas púte. Osobnou výpoveďou, v ktorej je autor ako subjekt zároveň objektom – hlavnou postavou príbehu plného lekcií a ponaučení.

Jeho cesta prechádzala územím, ktoré v stredoveku patrilo templárom, tajnému rádu bojovných rytierov. Na jeho konci dostal meč, symbol zasvätenia, a to aj vďaka pomoci charizmatického sprievodcu Petrusa, ktorý mu dodával odvahu vždy, keď sa už zdalo, že cestu nedokončí…Coelho nádherným príbehom poodhalil duchovné tajomstvá nášho sveta, ktoré sú zjavné, no práve preto ich často nevidíme. Treba sa len inak pozerať. Tak ako to urobil hrdina knižky, ak chcel získať magicky meč a duchovné zasvätenie…

Témy, myšlienky a filozofia, s ktorou Coelho prichádza, oslovujú množstvo čitateľov hľadajúcich vlastnú životnú cestu a porozumenie svetu. Aj Pútnik z Compostely je plný ponaučení a životných lekcií. Je to opis, ako sa rozprávač vplyvom cesty mení. A nádej, ako sa môže zmeniť každý z nás…stačí len chcieť.

Prečítajte si úryvok z knihy „Pútnik z Compostely“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. skvely autor, skvele knihy, mozem odporucat, mam od neho niekolko kuskov doma a stale sa k nim vraciam. Moje oblubene su Alchymista, Brida a Zahir.

  2. skvely autor, skvele knihy, mozem odporucat, mam od neho niekolko kuskov doma a stale sa k nim vraciam. Moje oblubene su Alchymista, Brida a Zahir.

Pridaj komentár