Výbušné tajomstvo à la Da Vinciho kód

Milan Buno, tip na knihu 0

Robin Cook prichádza s novou knihou Intervencia, v ktorej zostáva pri medicíne, no zároveň ponúka príbeh à la Da Vinciho kód. „Majster lekárskych thrillerov vás opäť dostane skvelou detektívkou, v ktorej premiešal vedecký pokrok, biotechnológiu a náboženstvo,“ píše renomovaný New York Times. Opäť sa stretávame s vynikajúcimi newyorskými súdnymi lekármi Jackom Stapletonom a jeho manželkou Laurie, ktorým sa nedávno narodil syn John …no hneď mu diagnostikovali vážne rakovinové ochorenie – neuroblastóm.

Jedna línia knihy rozpráva o tom ako sa  Jack nedokáže so synovou chorobou vyrovnať. Po obhliadke tela mladej študentky, ktorú liečil chiropraktik, sa vydáva na križiacku výpravu proti praktikám alternatívnej medicíny. Nahnevane sa totiž pýta – čo núti ľudí nedôverovať klasickej medicíne a hľadať pomoc liečiteľov?

Paralelne sa rozbieha príbeh a la Da Vinciho kód. Jackov bývalý spolužiak James O´Rourke ho totiž požiada o pomoc – potrebuje uchrániť tajomstvo, ktoré by navždy mohlo zmeniť životy veriacich ľudí. Ako arcibiskup newyorskej arcidiecézy a jeden z najvplyvnejších mužov na svete je o hrozbe presvedčený. Prečo má zrazu také obavy?

V Káhire sa objavili dôležité texty a vzápätí významná kresťanská relikvia, ktorá obsahuje pozostatky Panny Márie. Tento objav tiež vážne ohrozuje Jamesove veľké ambície v rámci cirkvi. Najhoršie je, že za objavom je ich ďalší bývalý spolužiak a najlepší priateľ, slávny archeológ Shawn Daughtry. Je odborníkom na biblickú históriu v Metropolitnom múzeu umenia v New Yorku, takže určite nejde o podvrh či nemiestny žart…

Intervencia Robina Cooka opäť provokuje a témou stretu vedy a viery nastoľuje mnohé otázky. Bude mať prekvapivý objav duchovné a zdravotné dôsledky? Podarí sa uchrániť výbušné tajomstvo? A vylieči sa Jackov syn John Junior?

Prečítajte si ukážku z knihy „Intervencia“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár