Slovenské rozprávky

Milan Buno, tip na knihu 4

Ako šlo vajce na vandrovku, O troch grošoch, Soľ nad zlato či Nebojsa. Kto by nepoznal klasické rozprávky, na ktorých sme vyrastali my, naši rodičia i naše deti. Slovenské rozprávky z pera Pavla Dobšinského práve vyšli v novom prerozprávaní s novými čarovnými ilustráciami, ktoré si vaše deti zamilujú ešte viac.

Kde bolo, tam bolo, kde sa voda sypala a piesok sa lial, žil raz jeden kráľ…

Rozprávky o zakliatom kráľovstve, o jelenčekovi, kocúrikovi, vernom psíkovi Bodríkovi, statočnej Popoluške, Popolvárovi alebo figliarskom Jankovi Hraškovi.

Výber tých najkrajších slovenských rozprávok, zozbieraných medzi obyčajným ľudom, majstrom nad majstrami. Ozajstné klenoty ľudovej tvorivosti, ktoré očarúvajú deti svojím dejom, zázračnosťou a múdrosťou. To sú Slovenské rozprávky, s ktorými doprajete sebe i svojim ratolestiam oddych, zábavu, ale i poučenie.

Začítajte sa do rozprávok, ktoré pozorne počúvali za dlhých zimných večerov naše babičky a dedkovia, a ich rodičia, keď boli ešte malými deťmi. Tak ako oni, i vaše deti môžu opäť prežívať dobrodružstvá, boj dobra so zlom, poraziť zlého černokňažníka, či prekábatiť čerta.

Prvýkrát boli Slovenské rozprávky vydané počas rokov 1880-1883 pod názvom Prostonárodné slovenské povesti. Zaujímavosťou je, že druhé vydanie ilustroval známy slovenský maliar Martin Benka.

Slovenské rozprávky sú čítaním nielen pre deti, ale svojou tradíciou, príbehmi zaujmú aj dospelého čitateľa, pretože, čo je krajšie ako, znovu prežívať dobrodružstvá, keď dobro zvíťazí nad zlom, ktoré je aj potrestané.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Máme dve detičky,ktoré milujú čítané rozprávky. Kupujeme im veľa kníh,našťastie si to ešte môžme finančne dovoliť, pretože tie ceny nie sú najmenšie. a otom sa čudujeme, že deti nezaujíma nič iné len počítač.

  2. Máme dve detičky,ktoré milujú čítané rozprávky. Kupujeme im veľa kníh,našťastie si to ešte môžme finančne dovoliť, pretože tie ceny nie sú najmenšie. a otom sa čudujeme, že deti nezaujíma nič iné len počítač.

  3. nase deti tiez zboznuju knizky a bez citania rozpravky sa ani nejde spinkat 🙂 no a kedze sme uz domacu kniznicu celu precitali a tie knizky fakt nie su najlacnejsie, tak sme sa zapisali do kniznice… drobci sa neskutocne tesia, ked si mozu vybrat knizku, ktoru potom spolu citame…

  4. nase deti tiez zboznuju knizky a bez citania rozpravky sa ani nejde spinkat 🙂 no a kedze sme uz domacu kniznicu celu precitali a tie knizky fakt nie su najlacnejsie, tak sme sa zapisali do kniznice… drobci sa neskutocne tesia, ked si mozu vybrat knizku, ktoru potom spolu citame…

Pridaj komentár