Zlatá reťaz

tip na knihu 0

To najlepšie pre vaše deti

Každý rodič bude súhlasiť, že pre deti nie je nikdy dosť všelijakých rozprávok, porekadiel, veršovaniek, hier, spievaniek…  Detský svet je nádherný práve v jeho jednoduchosti a zároveň pestrosti.

Na knižný trh sa práve dostala knižka, ktorá toto všetko spája. Zlatá reťaz ponúka to najlepšie zo Zlatého fondu slovenskej literatúry. Je to kniha, s ktorou budú vaše deti rásť.

V knihe nájdete desiatky uspávaniek, rečňovaniek, hádaniek a pesničiek. Nechýba Pec nám spadla, Kohútik jarabí, vaše deti sa dozvedia, ako sa zvieratká rozprávajú či ako išlo vajce na vandrovku. Dedko so svojou celou rodinou budú ťahať repku, zaspievate si Páslo dievča pávy a potešíte deti zaujímavými hádankami.

Zlatá reťaz je určená deťom – od tých najmenších po vyššie vekové kategórie. Je veľmi podobná známej Zlatej bráne od Márie Ďuríčkovej z roku 1975. Kniha je usporiadaná do malých kapitol, v ktorých sa spája slovesnosť s trochou histórie a etnografie. Takže deti sa naučia aj čo to z našej minulosti a nazrú do cítenia našich predkov.  Rozprávky – ako Janko Hraško, O dvanástich mesiačikoch či Zlatá priadka – sú vhodné pre predškolákov, ale aj začínajúcich čitateľov. 

Zostavovateľka Elena Slobodová čerpala napríklad z Národních spievaniek Jána Kollára, Dobšinského povestí a obyčajov. Využila slovenské ľudové hádanky, ale aj texty Márie Ďuríčkovej. Nechýba napríklad ani preklad českej rozprávky Hrnček, var!, pretože už dávno prešla do slovenského rozprávkového repertoáru. Jednoducho, s touto knihou môžu vaše deti naozaj rásť a vyrásť.

Pozrite si ukážky z knihy „Zlatá reťaz“.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár