Puberťák varí

Ľudko Bodlák 0

Čítali sme s mamou v poslednom čase na rodinke články o kuchárskych knihách ako variť doma s deťmi.  V kníhkupectve sme si potom aj nejaké prelistovali.

Naša mama s nami doma varila odjakživa. Mala pocit, že hoci sme jej pod nohami, aspoň vie kde sme a čo robíme. Nás – sestru a mňa – to aj bavilo. Plácali a trhali sme cesto a potom ho varili i piekli. Pečenie sa nám páčilo viac, lebo vtedy sme mohli aj cez presklené dvierka rúry z istej vzdialenosti pozorovať ako cesto rastie.

No a tento február som sa rozhodol, že sa pokúsim variť aj ja. Len tak jednoducho. Veď nemám čas byť v kuchyni celý deň.  

Dnes teda budeme variť  jeden z mojich miskových receptov ako ich nazvala mama, lebo si všetko prichystám do misiek a varím až potom. Vyzerá to ako v televízii, ibaže potom musím veľa umývať.

Kelové rizoto

Potrebujeme: 1 misku ryže natural, 1 misku nakrájanej mrky s nakrájaným kelom a 2 strúčikmi cesnaku, 1 polievkovú lyžicu oleja, 1 čajovú lyžičku Vegety (my si doma robíme vlastnú, inú nepoznám), 4 misky vody,

Na oleji opečieme pokrájaný cesnak na kúsky. Môžete nechaj aj celý. Pridáme aj mrkvu s kelom. Premiešavame asi 3 minúty. Potom prilejeme misku vody a prikryjeme pokrievkou. Necháme dusiť asi 20 minút. Rád používam minútky. Môžem medzitým skočiť na počítač.

Prisypeme ryžu. Dobre premiešame a dolejeme 3 misky vody. Premiešame a pridáme Vegetu. Zvýšime plameň na stred a necháme 15 – 20 minút variť. Potom premiešame, prikryjeme pokrievkou a vypneme. Po 20-tich minútach môžeme podávať.

Občas mi pomáha pri varení aj sestra, ale väčšinou len fotí. To ju baví viac. Myslím, že už máme dosť receptov aj na vlastnú kuchársku knihu.

Mrknite sa na ďalší recept:  https://www.dobrenapady.info/pubertak-vari-iii-rn231.htm 

Dobrú chuť!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (11 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár