Ako si (ne) ochrániť mobil pred deťmi?

Andrej Tomič 0

Kde všade ste stratili svoj telefón? Ako sa vám rozbil? Koľkokrát za to mohli vaše deti? A koľkokrát ste ich obvinili, aj keď za to nemohli? Priznajme sa, že pri deťoch zostáva len málo času kontrolovať ešte aj to, či je náš mobil odložený ďaleko od detí a zároveň blízko pri nás, keď ho potrebujeme. 

Prečítajte si niekoľko príbehov žien, ktoré prišli o svoje mobily v rôznych situáciách. Niektoré budete možno pokladať za absurdné a nemožné. A pri iných možno zistíte, že aspoň nie ste jediné, komu sa niečo podobné stalo.

Mobil cez palubu

Teda nespadol úplne cez palubu, ale z mosta a priamo do Dunaja. “Chcela som si len odfotiť krásny západ slnka pri prechádzaní cez Most SNP. Najmladšia dcéra dobehla, že aj ona chce fotiť, pri čom mi vyrazila mobil z ruky. Ten spadol priamo do Dunaja,” spomína Lenka. Pri takejto situácií už niet záchrany a na dieťa sa ani neoplatí kričať. Lenka odkazuje, že aj mobil je len vec, ale pre istotu už mobil za zábradlím nedrží.

Moja chvíla s vínom

Deti konečne spia a po týždňoch máte s manželom chvíľu pre seba. A dokonca aj na pohár vína. To je tá nádhera, kedy nemusíte aspoň hodinu na nič dávať pozor. “Tento pocit prerušil rozbitý pohár vína, ktorý spadol priamo na môj mobil. Vtedy som si hovorila, keby som tak mala aspoň obal, mobil by bol v poriadku.”  Či už je to z únavy alebo len z nepozornosti, toto nečakala ani Andrea. Celý deň dávate pozor, či náhodou deti nezobrali niečo, čo by mohli zničiť, skrývate to pred nimi, beriete z ruky, … A nakoniec sa to v momente krátkeho relaxu takto rozbije. Žiaden strach, displej sa dal opraviť a mobil funguje ďalej. Pre istotu si ale zadovážte kryt na mobil a ochranné sklo.

Dobitie energie

Spánok v noci je kratší a deň náročnejší ako by ste chceli. Vtedy prichádza záchranca menom káva. Aspoň na malú chvíľu sa usadiť a dopriať si tú chuť a vôňu, ktorá už len sama o sebe upokojuje. Ak dieťa plače, stačí si ho posadiť na kolená. “A ako som sa pozerala na dcéru, syn ktorý mi sedel na kolenách, chytil môj mobil (v tej dobe ešte taký malý tlačítkový) a ponoril ho do mojej kávy,” spomína Majka. Do zoznamu na čo si dávať pozor, teda pripíšte pohár s kávou, čajom či tanier s polievkou.

Počas spánku

“Všetci sa ma pýtali, či mi diplej rozbil malý syn. Musela som priznať, že on vtedy pokojne spal.” Jana kočíkovala svojho synčeka na ulici pred panelákom. Synček už spal a ona sa zapozerala iným smerom. Ani si nevšimla, že mobil pri vyberaní vody z kočíka nechala na zemi. Ako stála na mieste a kočíkom pohybovala ku sebe a od seba, mobil si jednoducho prešla a displej rozbila. 

O mobil môžete prísť doslova kdekoľvek a kedykoľvek. Hlavné je, že si s tým nebudete robiť veľké starosti. Stále je to niečo nahraditeľné a ani krik na niekoho, kto za to môže a ani výčitky ničomu nepomôžu. Náš tip: Fotky, videá a kontakty si postupne zálohujte a  tak sa nemusíte bať, že by si mobil so sebou odniesol aj všetky spomienky.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár