Bábätká sa pýtajú na svet, aj keď v Kyjeve počuť výbuchy

Anna Veselá 2

Bábätká si nemôžu vybrať, za akých okolností sa vypýtajú na svet. Zatiaľ čo bomby a rakety padali na ukrajinskú metropolu Kyjev, porodila mladá žena v podzemnom úkryte dievčatko menom Mia.

FB Hanna Hopko

Fotka novorodeniatka, ktoré prikryté dekou spí na mame v úkryte metra, ukazuje na realitu vojny, ktorú si nevieme ani len predstaviť.

Mia sa narodila za veľmi dramatických okolností, keď bombardovali hlavné mesto Ukrajiny.

Obyvatelia Kyjeva využívajú stanice metra ako provizórne úkryty. Tam na 23-ročnú tehotnú ženu doľahli pôrodné bolesti. S pomocou ukrajinskej polície sa jej podarilo priviesť na svet zdravé bábätko.

Fotky čerstvo narodeného novorodeniatka so súhlasom mamy zverejnila na sociálnej sieti ukrajinská politička Hanna Hopko, ktorá napísala:

Kým Putin zabíja Ukrajincov, vyzývame matky v Rusku a Bielorusku, aby protestovali proti ruskej vojne na Ukrajine. Chráňme životy a človečenstvo.“

Mysľou sme s rodičmi na Ukrajine, ktorí utekajú pred vojnou do bezpečia, ale aj s tými, ktorí utiecť nestihli. Keď si len pomyslíme, čo všetko musia znášať, aby zabezpečili, že ich deti budú v bezpečí… je nám ťažko.

Veríme, že toto zlo pominie, lebo všetky deti si zaslúžia narodiť sa a žiť v mieri.

»»»»»»» Prečítajte si aj: Mami, bude tretia svetová? Rozprávajte sa s deťmi, teraz vás potrebujú.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

články autora...

Komentáre k článku

  1. To je krasne a dojemne!

    Spominam si, ako mi stara mama rozpravala, ze pocas vojny bola svedkom niecoho podobneho, tusim v pivnici za bombardovania takto priviedla na svet dieta jej suseda, ci znama…

    1. Stará mama pomohla priviesť na svet chlapca počas bombardovania. Vyrástol z neho statočný a plnohodnotný človek pre celú spoločnosť. Verím, že aj dievčatko „narodené do vojny „bude môcť prežiť život v mieri.

Pridaj komentár