Nové detské pripoistenie od ING Životná poisťovňa

(pr) 0

„Všetkým deťom prajeme detstvo bez úrazov. Ich rodičom však pomáhame, keď nejaký úraz nastane,“

hovorí Viktor Kouřil z ING Životnej poisťovne.

 

Ak máte doma malé alebo aj staršie dieťa, iste to poznáte. Stále niekde behá, hrá sa a vy nemáte možnosť sledovať ho na každom kroku. Občasnému úrazu skrátka nezabránite. Môžete sa však pripraviť na jeho následky. S novým detským pripoistením od ING Životnej poisťovne budete na podobné situácie pripravení a môžete sa v kľude venovať len starostlivosti o svoje dieťa. O novom produkte ING Životnej poisťovne sme sa rozprávali s riaditeľom pre životné poistenie ING ČR/SR, Viktorom Kouřilom.

Na koho ste mysleli pri vytváraní nového produktu?

Pripoistenie denných dávok za dobu nevyhnutného liečenia úrazu dieťaťa je určené najmä rodičom s deťmi do 17 rokov (pri detskom životnom poistení do 20 rokov). Išlo nám najmä o to, ponúknuť rodičom produkt, ktorý by im v prípade úrazu dieťaťa pomohol zabezpečiť nadštandardnú liečbu dieťaťa bez finančného dopadu na príjem celej rodiny. Málokto si totiž uvedomuje, aký výrazný zásah do rodinných financií detský úraz predstavuje. Keď totiž musí dieťa následkom úrazu ostať doma, alebo byť dokonca hospitalizované, jeden z rodičov sa mu naplno venuje. Väčšinou je to matka, ktorá s dieťaťom ostáva doma niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Nemôže chodiť do práce a prichádza tak o časť svojho zárobku. Ak si k tomu pripočítate náklady na niektoré nadštandardné lekárske pomôcky a procedúry, vyjde nám vcelku nemalá čiastka.

Ako v takejto situácii pomôže detské pripoistenie?

Pokiaľ sa dieťa po úraze lieči dlhšie ako 10 dní, začneme vyplácať dohodnutú dennú dávku, pričom dohodnutá denná dávka sa vypláca aj za prvých 10 dní. V tomto zmysle sme predbehli konkurenciu, lebo tá vypláca dennú dávku, pokiaľ sa dieťa lieči 15 dní, niekedy aj dlhšie. Je zrejmé, že úrazov, ktoré si vyžadujú takto dlhú liečbu, nie je toľko, a pripoistenie by tak pre klienta strácalo zmysel. Preto sme sa snažili rodičom vyjsť maximálne v ústrety. Tento produkt je taká finančná náplasť pre deti a ich rodičov. Pochopiteľne si prajeme, aby detských úrazov bolo čo najmenej, zároveň však vieme, že keď už k úrazu dôjde, ide väčšinou o krátkodobejšiu záležitosť.

Čo sa stane, ak dieťa musí byť hospitalizované?

V prípade, ak už nastane takáto nepríjemná udalosť, budeme sa snažiť rodičom maximálne pomôcť. V prípade hospitalizácie totiž automaticky vyplácame dvojnásobok dohodnutej dennej dávky. Za každý deň hospitalizácie môžu rodičia dostať až 34 €(1 024 Sk). Je tak len na zvážení rodiny, ako s peniazmi naloží.

Kk ktorým postným produktom je možné prikúpiť toto detské pripoistenie?

Pripoistenie denných dávok za dobu nevyhnutného liečenia úrazu dieťaťa je možné dohodnúť k detskému životnému poisteniu alebo k životnému poisteniu dospelých, pričom dospelý môže na jednu zmluvu pripoistiť viac detí.

Pre viac informácií navštívte stránku www.ing.sk/dnl alebo zavolajte na linku ING Kontaktného centra 0850 111 464. 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár